Genç kız otel odasında tacize uğradı

Genç kız otel odasında tacize uğradı

Genç kız otel odasında tacize uğradı
30 Ekim 2020 - 14:17

Kardelen K., isimli genç mühendis iş için gittiği Kırıkkale'de bir otelde konaklamak zorunda kaldı. İddiaya göre genç kız saat 02.30 sıralarında uyandığında odasında, kendisini izleyen birisi olduğunu gördü korkuyla  resepsiyonu aradı. 
Kardelen K.'nın şikâyeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Hazırlanan iddianamede yer verilen teknik inceleme tutanağında, Kamişli’nin kaldığı 221 numaralı odanın sürekli geçiş moduna tanımlandığı, bu nedenle odanın dışarıdan kapı koluna basmak suretiyle açılabileceğinin tespit edildiği belirtildi.  Şüphelinin,  'konut dokunulmazlığını ihlal' ve 'cinsel taciz' suçlarından 6 yıla kadar hapsi istendi.

Kardelen K. yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı; "İş yerim Kırıkkale'de. Saat kaç olursa olsun orada kalmıyorum artık ve dönüş yapıyorum. İş için sürekli şehir dışına çıkıyorum. Bu olayın bende yarattığı tahribat bir anda atlatılacak gibi değil. Otellere gidip kaldığımda ise sürekli kalkıp kapıyı kontrol ediyorum. Genelde de işi olmadığı zamanlar kardeşimle gidiyoruz, onunla kalıyoruz. Umarım içinde bulunduğum süreç mahkemede değerlendirilir. 17 Aralık'ta ilk duruşmam olacak. Umarım yaşadıklarım göz önünde bulundurulur ve aslında emsal bir karar alınmış olur. Çünkü günümüzde çok sayıda kadın tacize uğruyor. Daha kötü sonuçları da oluyor. Umarım emsal karar olur ve bir nebze su serpilir. Verilecek ceza benim hayatımı etkileyen bu durumu bir nebze de olsa hafifletir
(Kırıkkale)


YORUMLAR

  • 0 Yorum