Girişimciler ADASO'da görücüye çıktı

İş adamları Adana Sanayi Odası’nda “Demo Day” etkinliğinde bir araya geldi.

Girişimciler ADASO'da görücüye çıktı

İş adamları Adana Sanayi Odası’nda “Demo Day” etkinliğinde bir araya geldi.

Girişimciler ADASO'da görücüye çıktı
14 Eylül 2019 - 09:00

Adana Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen “Patlat Fikrini Ön Kuluçka Programını” tamamlayan girişimciler ile iş adamları Adana Sanayi Odası’nda “Demo Day” etkinliğinde bir araya geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Adana Girişimcilik Merkezi (AGM) tarafından düzenlenen programa Adana Vali Yardımcısı Murat Süzen,Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, KOSGEB Adana İl Müdürü Mehmet Eren, girişimciler ve sanayiciler katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Adana Girişimcilik Merkezimizin düzenlemiş olduğu Patlat Fikrini Ön Kuluçka Programını başarıyla tamamlayan girişimcileri tebrik ediyorum. Girişimciler bir ülke için velinimettir. Girişimcilik ülke ekonomisine doğrudan etki eder ve büyümesini sağlar. Bu anlamda böyle önemli etkinlikleri çok önemsiyorum” dedi.
Ülkemizin gelişip kalkınması ve ülkelerarası rekabette üst sıralara çıkması için özellikle  genç girişimcilere ihtiyaç olduğunu belirten Kıvanç “Dünyanın en büyük şirketler listesinde eskiden finans ve enerji şirketler ağırlıklı olurdu. Artık küresel devler listesinde geçmiş 10-15 yılı bulmayan teknoloji girişimci şirketleri görüyoruz. Bu nedenle vizyoner ve genç beyinlere çok ihtiyacımız var. Bugün dünyanın en zengin ülkeleri en girişimci olan ülkeleri. Biz de bu manada genç girişimcilerimizin sayısını artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Adana Sanayi Odası olarak genç girişimcilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ürettiğiniz projelerin her zaman arkasındayız” diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum