Gölbağlılar Derneği’nde Yusuf Sağdıç dönemi

Gölbağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Sağdıç, yıllardır Adana’da yaşayan Gölbağlıların birlik, beraberlik ve dayanışmalarını sağlamak adına tüm hemşerileri bir çatı altına toplayacaklarını söyledi.

Gölbağlılar Derneği’nde Yusuf Sağdıç dönemi

Gölbağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Sağdıç, yıllardır Adana’da yaşayan Gölbağlıların birlik, beraberlik ve dayanışmalarını sağlamak adına tüm hemşerileri bir çatı altına toplayacaklarını söyledi.

Gölbağlılar Derneği’nde Yusuf Sağdıç dönemi
23 Temmuz 2019 - 08:55

HAYDAR ŞENGÜL
 
Uzun yıllar Adana’da ikamet eden iş insanı Yusuf Sağdıç, Gölbağlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği başkanlığına seçildi.
Başkan yardımcılığına İsmail Dağdelen, Genel Sekreterliğe de Adana'nın sevilen siması Mustafa Bostancı getirildi. Yönetim kurulu da Ali Çavuşoğulları, Bekin Akbulut, Abdurrahman Kurnaz ve Kerim Helvacı'dan oluştu. Denetim Kurulu asil üyeliklerine Murat Sağdıç, Hamza Kurnaz, Bilal Avcı seçilirken, yedek üyeler Vahap Mutlu, Cemal Timoçin, Cumali Karakurt , İzzet Helvacı, Kadir Davulcu, Mustafa Timoçin, Ali Yeşilkaynak oldu. Denetim Kurulu yedek üyeliklerine Erdal Bostancı, Şerif Şimşek ve Yavuz Yılmaz getirildi.
 
AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMEK
 
Gölbağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yeni başkanı Yusuf Sağdıç, yıllardır Adana’da yaşayan Gölbağlıların birlik, beraberlik ve dayanışmalarını sağlamak adına tüm hemşerileri bir çatı altına toplayacaklarını söyledi.
Sağdıç, "Bir araya gelmek için derneğimizi kurduk. Amacımız burada yaşayan tüm Gölbağlıların sorunlarını istek ve taleplerine cevap vermek, sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturmaktır. Görevde olduğumuz süre içerisinde bunun için çaba harcayacağız" dedi
 
BİRBİRİMİZİN SESİ OLACAĞIZ
 
Yönetim kurulunda Adana'nın kalkınması adına önemli hizmetler üreten iş insanlarının bulunduğunu anlatan Sağdıç, "Arkadaşlarım uzun yıllar değişik görevlerde ve işlerde çalışan Adana'da tanınan kişilerden oluşuyor. Onlarla birlikte özverili bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Derneğimiz çalışmalarında dernek üyelerimizin cenazelerinde toplu yemek, masa, sandalye, çay şeker ikramları derneğimiz tarafından karşılanacak. Ayrıca okuyan çocuklarımıza burs imkanı sağlanacak. Bir diğer mesele devlet dairelerindeki işlemlerini hızlandırmak adına bizler öncülük edeceğiz. Tabi ki buradaki en önemlisi, burada yaşayan 10 bine yakın hısım ve akrabalarımız ile yeni nesil gençlerimiz. Bunların birbirlerini tanıması ve bağlarını güçlendirmesini amaçlıyoruz. Gücü nispetinde imkanı olan arkadaşlarımız ihtiyaç sahiplerine yardımcı olacak. Bu, iş olur maddi destek olur, bizler hep birbirimizin sesi olacağız." dedi.
 
HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK KENETLENECEĞİZ
 
Gölbağlılar Derneği Genel Sekreteri Mustafa Bostancı ise, "Gelenek ve göreneklerimizi yeni nesil gençlerimizle yaşatacağız" dedi. Bostancı, "Yeni oluşan derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın önemini biliyoruz. Bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmemiz gerektiğini altını çiziyoruz. Bizler bu çatı altında bunu sağlamaya çalışacağız. Dayanışma içerisinde din dil ırk gözetmeksizin her birimiz bu ülkenin vatandaşları olarak üstümüze düşen ve verilen görevleri harfiyen yerine getirme gayreti içerisinde olacağız. Derneğimizin Adana ilimizdeki sosyal ve kültürel faaliyetlerini en iyi bir şekilde yaşayıp yaşatacağız. Bunu en iyi bir şekilde temsil edeceğimize yürekten inanıyorum." şeklinde konuştu.
Gölbağlılar Derneği Genel Sekreteri Mustafa Bostancı, birlik ve beraberliklerinin daha çok güçlenmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum