‘GÖNÜLDEN GÖNÜLE’Yİ ÖĞRENCİLER SEVDİ

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, ‘Gönülden Gönüle’ projesiyle öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirdiğini söyledi.

‘GÖNÜLDEN GÖNÜLE’Yİ ÖĞRENCİLER SEVDİ

Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, ‘Gönülden Gönüle’ projesiyle öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirdiğini söyledi.

‘GÖNÜLDEN GÖNÜLE’Yİ ÖĞRENCİLER SEVDİ
27 Şubat 2021 - 11:05

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)


Şaban Üçgül ve Kardeşleri Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Gönülden Gönüle’ projesini hayata geçirdi. Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, “Bu proje ile öğrencilerimizin süreç içerisinde ki yıpranmalarını en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.
Şaban Üçgül ve Kardeşleri Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi’ndeki etkinliklere katılan Ceyhan  İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, yaptığı konuşmada,  Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid- 19’un öğrenciler üzerindeki etkilerini en aza indirmek amacıyla 13 Ocak 2020 tarihinden itibaren başlattıkları “Gönülden Gönüle” Projesi hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında, yapılan planlama ile her pazartesi  ilkokul öğrencilerine okullarının bahçesinde Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı “Temassız Oyunlar” kitabından seçilen oyunların oynandığını ifade eden Koçer, şunları söyledi:

‘ÖĞRENCİLERİMİZİN  ZAMANLARINI KALİTELİ GEÇİRMELERİNİ SAĞLIYORUZ’
“Ortaokul öğrencilerimizle ilçemizdeki doğal güzellikleri keşfe çıkıp, doğa yürüyüşleri yapıyoruz ve lise öğrencilerimizle bisiklet turları düzenliyoruz. Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu proje ile uzaktan eğitime başlayan öğrencilerimize psikososyal yönden destek sağlayarak süreç içerisinde ki yıpranmalarını en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, öğrencilerimize, dışarıda geçirecekleri kısıtlı zamanlarda yanlarında olduğumuzu hissettirip, bu kısa zaman dilimini  kaliteli ve etkileşimli  biçimde geçirmelerini sağlıyoruz.  Böylece öğrencilerimizi ve ailelerini yakından tanıyarak, bu süreçte yaşadıkları sıkıntılara hep birlikte  çözümler üretmeyi, okullarından ve öğretmenlerinden uzaklaşmamalarını sağlamayı ve akademik başarılarını artırmaları için neler yapabileceklerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. “

YILANKALEYE BİSİKLET SÜRDÜLER
Adana’nın tanınmış  hayırsever ailesi Üçgül Ailesi’nden iş insanı Şaban Üçgül de yaptığı konuşmada, Şaban Üçgül ve Kardeşleri Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerini motive etmek adına ve morellerini yüksek tutmalarını amaçlamak adına düzenlenen “Gönülden Gönüle” adlı projeyi hayata geçirerek  bu güzel etkinlikte emekleri olan başta Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer’e ve Okul Müdürü Fatma Öztürk Yenen’e  teşekkür etti. “Gönülden Gönüle”adlı proje kapsamında düzenlenen etkinlik ile  Yılankaleye düzenlenen bisiklet turuna da katılan Şaban Üçgül,  “Tüm dünya ile birlikte maalesef yaşamak istemediğimiz bir süreci yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz durumu lehimize çevirip çocuklarımızı kazanmak ve onları eğitim hayatlarından koparmadan tekrar  adapte edebilmek adına  bu tür etkinliklerle  süreci mümkün olduğunca lehimize çevirmeye çalışmalıyız. Bugün çocuklarımızı normal hayata tekrar adapte etmek adına, okulumuzun ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün yaptıkları çalışmalarla bu tür etkinliklerin yapılması gerekmektedir” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum