Güler: İşverenlerin Bağ-Kur prim ödemeleri ertelenmeli

Güler: İşverenlerin Bağ-Kur prim ödemeleri ertelenmeli

Güler: İşverenlerin Bağ-Kur prim ödemeleri ertelenmeli
25 Mart 2020 - 15:17

Coronavirüs salgını nedeniyle uygulanan izolasyon önlemlerinin bir çok kesimi olumsuz etkilediğini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Bu izolasyon sebebiyle sadece diş hekimlerinin değil, bir çok iş kolu Bağ-Kur primini yatıramamakla karşı karşıyadır. Bu nedenle Bağ-Kur  prim ödemeleride ertelenmelidir” dedi.
Ülke de yaşanan Coronavirüs (COVİD-19) salgının önlenmesi için uygulanan izolasyon önlemleri çerçevesinde bir çok iş kolunda çalışma hayatının durdurduğunu ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı yazılı açıklamada “Özelde çalışan diş hekimleri de Bilim Kurulunun çizdiği acil diş hekimliği hizmetleri çerçevesinde kalarak çalışma saatlerini minimuma indirmiştir. Bu koşullarda Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarında Bağ-Kur primlerini yatıramamakla karşı karşıyadır. İlgili kurumlar mutlaka çözüm bulmalıdır.” dedi.
Yalnızca diş hekimlerinin değil, bir çok iş kolundan işverenlerin ve esnafın Bağ-Kur primini yatıramayacak durumda kalacağını belirten Başkan Dt. Güler, “Üretimin, çalışmanın olmadığı yerde bu son derece doğaldır. Ayrıca bilindiği gibi Bağ-Kur pirimini bir kez aksatanlar, borçlu olanlar tedavi hizmetlerinden ve ilaç desteğinden yararlanamamaktadır. Bu sebeble acilen Mart Nisan Mayıs ve Haziran aylarında tahakkuk eden ve edecek olan Bağ-Kur pirimleri ertelenmelidir. Aynı şekilde 2020 yılı sonuna kadar Bağ-Kur prim borcu olanların tedavi hizmetlerinden ve ilaç desteğinden faydalanması sağlanmalıdır. Umarız Sayın Çalışma Bakanı ve Maliye Bakanı sesimizi duyar. Umarız ülkemiz coronavirüs salgının dan kısa sürede kurtulup, güzel ve sağlıklı günlere kavuşur.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum