Gündoğdu’da ‘Öztüzün’ sergisi

Gündoğdu Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, “Bu sergi ile Bodrum’u Çukurova’ya getirdik” dedi.

Gündoğdu’da ‘Öztüzün’ sergisi

Gündoğdu Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, “Bu sergi ile Bodrum’u Çukurova’ya getirdik” dedi.

Gündoğdu’da ‘Öztüzün’ sergisi
04 Nisan 2022 - 09:12

ADANA(GÜNAYDIN)

Bodrum’da yaşayan iş insanı Şenkar Öztüzün, ‘Kendiliğimden’ adını verdiği ilk kişisel resim sergisini Gündoğdu Vakfı’nın desteği ile Gündoğdu Koleji Art Galeride açtı. Sergi 18 Nisan’a kadar açık kalacak.

Şenkar Öztüzün’ün sergi açılışı Adana ve ülkemizin önemli sanatçılarını ve sanat severlerini bir araya getirdi. Mavi renklerin ve deniz imgelerinin yoğunluğundan izler taşıyan sergi büyük ilgi görüyor.

GÜNDOĞDU: SANAT İLE İLERLERİZ
Gündoğdu Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu serginin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Bir dost meclisinde tanıştığım Şenkar bey ile sohbet ederken konu sanata geldiğinde bana cep telefonundan yaptığı bir resmî gösterdi ve inanılmaz güzeldi. Sonra telefonun ekranını kaydırdıkça güzel resimler görmeye devam ettim ve bunları insanların görmesi gerektiğini düşündüğümü söyledim. Sergi fikri ile çalışmalar başladı ve buradayız. Bu sergi ile Bodrum’u Çukurova’ya getirdik. Çukurova önemli şirketler, sanatçılar, iş insanları doğurdu. Çukurova yeniden bunları doğuracak, evrenselliğe kucak açacak ben buna çok inanıyorum ve bu sergiyi bu nedenle çok önemsiyorum. Bunun devam etmesini önemsiyorum. İlerleyeceksek soyut fikir ve sanat ile ilerleyeceğiz. Şenkar abiye, kıymetli ailesine tüm sanatçı dostlarımıza, sergide emeği geçen arkadaşlarımıza ve bizleri yalnız bırakmayan dostlara teşekkür ederim.”

ÖZTÜZÜN, TEŞEKKÜR ETTİ
Şenkar Öztüzün ise sanat sever Dr. Gökhan Gündoğdu’yu tanımaktan mutluluk duyduğunu ifade edip, “Sanatsever dostlar öncelikle ilk kişisel sergimde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize tek tek teşekkür ederim. Gökhan Gündoğdu ile tanışıp onu tanımaya başladığımda hem Çukurova hem ülkesi için çok çalışan birisi olduğunu anladım. Belki de hiçbir zaman açamayacağım bir sergi için beni cesaretlendirdi ve bunun için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum