Güney Eğitim Vakfı ailesi her geçen gün güçleniyor

108 bursiyerin bulunduğu 2018-2019 dönemi mezun bursiyerlerine sırasıyla vakıf kurucuları, vakıf başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi

Güney Eğitim Vakfı ailesi her geçen gün güçleniyor

108 bursiyerin bulunduğu 2018-2019 dönemi mezun bursiyerlerine sırasıyla vakıf kurucuları, vakıf başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi

Güney Eğitim Vakfı ailesi her geçen gün güçleniyor
21 Eylül 2019 - 08:19

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
1994 yılında maddi olanaklardan yoksun; başarılı üniversite öğrencilerine burs vermek amacı ile kurulan Güney Eğitim Vakfı ailesi her geçen gün daha çok güçleniyor. Güney Eğitim Vakfı sadece burs veren bir sivil toplum örgütü olmayıp, aynı zamanda bursiyerlerin manevi gelişimleri konusunda da önemli destek ve katkılarıyla dikkat çekiyor.
 
YEMEKTE BULUŞTULAR
 
Güney Eğitim Vakfı’nın mezuniyet yemeği kurucu üyelerin, vakıf yönetim kurulu üyelerinin ve 2018-2019 dönemi mezun bursiyerlerin katılımlarıyla Seyhan Oteli'nde gerçekleştirildi.
Gecede Vakıf Başkanı Dr. Hasan Boğa tarafından yapılan açılış konuşmasında; 24’ncü Mezun Bursiyerlere yönelik mezuniyetleri ve başarılarından dolayı tebrik ederek hayatları boyunca başarıların yol arkadaşı temennisinde bulunuldu.
 
VAKFIN GELECEĞİ İÇİN DESTEĞE DEVAM
 
Güney Eğitim Vakfı’nın mezun bursiyerlerin hayatları boyunca destek vermek için ellerinden gelenin yapıldığını belirtilen konuşmada; bu güzel vakfın bir parçası oldukları bir kez daha hatırlatıldı. Yarınlarda, hayatlarını kazandıkları noktalarda, kendilerinden sonra gelen kardeşlerinin okuması için üzerlerine düşen fedakârlıkları yaparak Vakfın zirvede kalması için desteklerinin sürdürülmesi vurgulandı.
 
MEZUNİYET BELGELERİNİ ALDILAR
 
108 bursiyerin bulunduğu 2018-2019 dönemi Mezun Bursiyerlerine sırasıyla Vakıf Kurucuları, Vakıf Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edilerek gelecekte de başarılarının devam etmesi dilek ve temennileri dile getirildi.
Gecenin sonunda sahip oldukları bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle sahneyi dolduran 2018-2019 dönemi Mezun Bursiyerleri ve eşlik eden Yönetim Kurulu Üyelerince doyasıya eğlenildi. Gece, sonsuza kadar sürdürülmesi istenilen hatıralık GEV Aile fotoğraflarıyla süslenildi.
 
VAKFIN GÖNÜLLÜLÜK İLKESİ
 
Gönüllülük; bireylerin toplumsal sorumluluk anlayışıyla, çıkar gözetmeksizin bilgi, zaman, beceri, deneyim ve kaynaklarını kendi özgür iradeleriyle bir sivil toplum kuruluşunun amacı doğrultusunda kullanmaları olarak tanımlanabilir. Gönüllü̈ olarak çalışma esası sivil toplum kuruluşlarının var oluşunun temel unsurlarındandır. Gönüllülerle çalışmak, kurumun paydaş ağının ve faaliyet alanının genişlemesi, yeni kontaklara kavuşması gibi faydalar sağlamaktadır.
 
GÖNÜLLÜ OLDUĞUNUZDA
 
İnandığınız bir şeyi desteklemiş olursunuz. Aidiyet duygusunu yaşarsınız. Becerilerinizi, bilginizi, kaynaklarınızı doğru kullanmanın mutluluğunu yaşarsınız. Bir problemin çözümünde payınız olur. Sizin gibi gönüllü̈ diğer insanlarla bir araya gelirsiniz.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum