‘Hak ve özgürlük yolunuz, adalet pusulanız olsun’

Baro Başkanı Küçük’ten, ruhsatlarını alarak mesleğe adım atan 22 avukata nasihatta bulundu

‘Hak ve özgürlük yolunuz, adalet pusulanız olsun’

Baro Başkanı Küçük’ten, ruhsatlarını alarak mesleğe adım atan 22 avukata nasihatta bulundu

‘Hak ve özgürlük yolunuz, adalet pusulanız olsun’
24 Ağustos 2019 - 08:57

Pelin ERKOCU
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 22 stajyer avukat yemin ettikten sonra avukatlık mesleğine ilk adımı attı.
Adana Adliyesi Konferans Salonu’nda yapılan ruhsat törenine yeni avukatların aileleri, Adana Baro Başkanı Veli Küçük, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. Mert Kuşdemir, Av. Furkan Kılıç, Av. Miyesser Erselan Önenli, Disiplin Kurulu Üyesi Av. Erkan Çetin katıldı. Ruhsat töreninin açılışında konuşan Baro Başkanı Küçük, genç meslektaşlarına nasihatlerde bulundu.
"Sosyal ve özel yaşamınızda daha dikkatli, daha kontrollü, haklıyken haksız algısı yaratmaksızın davranmalısınız” diyen Baro Başkanı Küçük,”Hukuksal etkileşim içerisinde olduğunuz kişilerle üst düzey empati çabasıyla hareket ederek, özgüven ile mesleğinizi yürütünüz. Genç arkadaşlarımızın bu bakış açısını sürdüreceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Hak ve özgürlük yolunda pusulanız hep adalet olsun” dedi.
Genç meslektaşlarının çok başarılı birer avukat olacaklarına inancının tam olduğunu ifade eden Baro Başkanı Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hepsi birbirinden kıymetli meslektaşlarım. Bir yıllık süre staj dönemi çok önemli. Staj yaptıkları Büro avukatları da meslek etiği ve kurallarına bağlı avukatlar olarak ön plana çıkan meslektaşlarımdır, staj evresindeki emekleri için teşekkürlerimiz sunuyorum. Ön sıralarda  oturan anne ve babalar tüm maddi ve manevi varlıklarını ortaya koyarak bugünkü başarının gerçek mimarlarıdır. Hepsi evlatlarına haklı olarak büyük bir gurur ve parıldayan gözlerle  bakıyorlar. Onları da kutluyorum."
Daha sonra stajlarını başarıyla tamamlayan Alper Alkış, Alperen Zeyli, Bekir Gökfe Çelik, EkremTopçudan, Fatma Nur Oruç, Fazilet Yarız, Gizem Arıkan, Gökhan Er, Harika Onatça, İklimnur Ölmez, İrem Sarız, Mahmut Selçuk Söğüt, Mürüvvet Yetişkin, Osman Gir, Osman Ali Kemaneci, Ozan Çetin, Sena Nur Keleş, Sevim Ceylan Kocaaslan, Sinem Gamze Güloğlu, Soner Tankut Güvenç, Şehadet Sümeyye Sena ve Coşkun Veli Avcı topluca yemin edip ruhsatlarını aldı. 22 yeni avukata cübbelerini ise yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum