‘Hakka, hukuka, adalete katkı sunacaklar’

Adana Barosu’nda 24 avukat daha ruhsatlarını alarak mesleğe başladı

‘Hakka, hukuka, adalete katkı sunacaklar’

Adana Barosu’nda 24 avukat daha ruhsatlarını alarak mesleğe başladı

‘Hakka, hukuka, adalete katkı sunacaklar’
16 Ekim 2020 - 14:46

Adana Barosu’nda staj eğitimlerini tamamlayan 24 genç avukat ruhsatlarını alarak mesleğe başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.
Baro Tesisleri’nde gerçekleşen ruhsat töreni, korona virüs salgını nedeniyle maske, sosyal mesafe ve izolasyon kuralları gözetilerek ve kısıtlı katılım ile yapıldı. Baro Başkanı Veli Küçük törende yaptığı konuşmada, “Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde ruhsatını alan genç meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Biliyorum ki kendileri meslek hayatı boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaklardır" dedi.
Baro Başkanı Küçük’ün konuşmasının ardından genç avukatlar salona sırayla alınarak meslek yemini ettiler. Yemin sonrası genç avukatlar Emrecan Demirbaş, Emine Nur Ünal, Mert Yaşar, Kadir Barlas Sağır, Hatice Pınar Saraç, Hüseyin Kaplan, Hande Kocadurmuşoğlu, Havva Tuğçe Arık, Muzaffer Demirsoy, Zeynep Elban, Başak Sayılgan, Davut Özaydın, Ayşe Ardıç,  Ayşegül Erdoğan, Çağlayan Göksu, İlkem İnal, Selçuk Ünlü, Yunus Emre Akyapı, Tuncay Süslü, Muhammet Yasin Yüzer, Ali Emre Akelma, Selimcan Sonay, Fırat Söyler ve Pınar Bilgin’e avukatlık cübbelerini, yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum