‘Hakka, hukuka önemli katkılar sunacaklar’

Adana Barosu’nda 19 yeni avukat daha ruhsatlarını alarak mesleğe başladı

‘Hakka, hukuka önemli katkılar sunacaklar’

Adana Barosu’nda 19 yeni avukat daha ruhsatlarını alarak mesleğe başladı

‘Hakka, hukuka önemli katkılar sunacaklar’
05 Aralık 2020 - 09:00

Adana Barosu’nda stajlarını başarıyla tamamlayan 19 yeni avukat ruhsatlarını alarak mesleğe başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.
Baro Başkanlık Odası ve Adliyedeki Mahmut Esat Bozkurt Salonu’nda farklı günlerde gerçekleşen ruhsat törenlerini, korona virüs salgını nedeniyle maske, sosyal mesafe, izolasyon kuralları gözetilerek ve kısıtlı katılım ile yapıldı. Ruhsat sahipleri ve davetliler salona sırayla alındılar.
Baro Başkanı Veli Küçük, ruhsat töreni öncesi yaptığı konuşmada, avukatların çok ağır şartlar altında mesleklerini icra etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde ruhsatını alan genç meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Biliyorum ki kendileri meslek hayatı boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaklardır" dedi.
Daha sonra yeni avukatlar Oğuzhan Atilla, Bahar Düzel, Büşra Sayar, Sencer Özdoğru, İrem Yumak, Ümmühan Aydoğdu Yıldız, Dilay Güvenç, Ali Ünal, Bensu Bengül, Tuğba Demirkapı, İlayda Kahyalar, Yaren Nisa Eroğlu, Hasan Cihat Keskin, Simge Öksüz, Müge Öztemiz, Yusuf Sergen Nisanoğlu, Ahmet Çelik, Serhat Ökmen ve Av. Zeynep Merve Aydın meslek yemini edip ruhsatlarını aldı. Avukat olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayan yeni avukatlara cübbelerini ise yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum