Halk eğitimden muhteşem gösteri

Halk eğitimden muhteşem gösteri

Halk eğitimden muhteşem gösteri
21 Aralık 2019 - 08:39

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Seyhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü usta öğreticileri ve öğrencileri tarafından engelliler haftası nedeniyle düzenlenen tören izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı ve farkındalık yarattı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Seyhan Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili Öğretmeni Sezen İşimtekin’in işaret dili ile okuduğu İstiklal marşı konukları coşturdu.
Seyhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Müdürü Cavidan Gülnar Çeliğ açış konuşmasında engellilerin yılda birgün değil hergün hatırlanması gerektiğini belirterek, çalışmalarını da bu doğrultuda sürdürdüklerini ifade etti.
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı engelli Bandosunun da katkı koyduğu etkinlikte, Seyhan Halk Eğitim Merkezi  Şan Eğitmeni Cavidan Şumnu tarafından hazırlanan özel eğitim grubu koro halinde çeşitli eserleri sundu.
Seyhan Halk Eğitim Merkezi İşaret dili öğretmeni Sezen İşimtekin, eşliğindeki  öğretmenler korosunun konserinden sonra, aynı öğretmenin hazırladığı  ‘’Pamuk prenses ve 7 cüceler işaret dili’’ tiyatro gösterisi izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
Etkinlik, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal İşler Daire Başkanı Oya Katırcı, Hamit ,  Dr Levent, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Nevin Teksoy, çeşitli okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından ilgi ile izlendi.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum