Hamile sandılar karnından çıkan şok etti

Hamile sandılar karnından çıkan şok etti

Hamile sandılar karnından çıkan şok etti
26 Şubat 2020 - 13:12

Aşırı kilo problemi ve ağrıları sebebiyle hastaneye başvuran iki çocuk annesi Nurcan Sarıoğlu burada tahlil yaptırmaya başladı. Yapılan kontrollerde Sarıoğlu’nun karnında kist olduğu belirlendi.  Nurcan Sarıoğlu'nun karnından 24 santimetre çapında, 11 kilo 360 gram ağırlığında bir kitle çıkarıldı.
“6-7 aylık gebelik görüntüsü vardı” 
Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Salih Zeki Pişkin, “40 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bugün kadınlarda sıkça görülen ve tedavisi çok kolay olan miyom ameliyatını yaptık. 49 yaşındaki hastamız menopoza girmiş. İlk bakışta 6-7 aylık gebelik görüntüsü vardı. Ultrason ile miyom olduğunu tespit ettik. Bütün tetkikleri yaptıktan sonra ameliyat ettik. Bu miyom kendi kas dokusunda geliştiği için genelde iyi huyludur diye düşünüyoruz” dedi.
11 kilo 360 gram kitle çıkartıldı
Pişkin, ameliyatın 2 saat sürdüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı;  “Gayet başarılı bir ameliyat gerçekleşti. Çıkarttığımız kitle 11 kilo 360 gram ağırlığında. Miyomlar kanla beslendiği için hastamızda kansızlık söz konusuydu ve kan verildi. Bu tür vak'aların yaşanmaması için her kadının belli bir yaştan sonra örneğin 35 yaşından sonra en az yılda defa doktor kontrolüne gelmesi gerekiyor”
 
(Samsun)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum