Hasat bayramı coşkusu

Hasat bayramı coşkusu

Hasat bayramı coşkusu
13 Haziran 2018 - 16:10

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Hasat Bayramı” bu yıl da coşkuyla kutlandı.

ÇÜ yerleşkesi içindeki Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliği'nde düzenlenen Hasat Bayramı’na Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Elekcioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Torun, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Bülent Torun hasadın harcanan emeğin sabırla bekleyişin, bolluğun, bereketin, geleceğe bırakılan umudun paylaşıldığı bir bayram olduğunu ifade ederek, “Bu hasat sadece bitki veya buğday hasadı değildir. Aynı zamanda bilginin, teknolojinin ve alın terinin hasadıdır.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise Hasat Bayramı’nın bir üretim yılı sonunda öğrencilerle, akademisyenlerle, mühendislerle, uzmanlarla ve diğer çalışanlarla, bilgi birikimlerini ürüne dönüştürdüğü bir başarının tacı olduğunu söyledi. Tarım ve gıda üretiminin çok kolay gerçekleşen, kolay sonuca varan bir uygulama olmadığına değinen Rektör Prof. Dr. Kibar bunun tohumu ürüne, kıracı berekete dönüştürebilme savaşı olduğunu ifade etti.