Hastane demirbaşları RFID ile kontrol altında

Hastane demirbaşları RFID ile kontrol altında

Hastane demirbaşları RFID ile kontrol altında
27 Kasım 2018 - 15:05

Teşhis ve tedavide son teknoloji cihazların kullanıldığı Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, işletmecilik hizmetleri de, kullanılan yüksek teknoloji sayesinde güvenle gerçekleştiriliyor. Hastanede uygulanan RFID (Radyo Frekans Tanımlama) Teknolojileri, hasta güvenliğinin yanı sıra olası çalıntılara karşı demirbaşların yetkisiz çıkışlarını da önlüyor.
Hastaların güvenli koşullarda ve hızlı hizmet alabilmesi için dünyanın en gelişmiş teknolojilerinin kullanıldığı Adana Şehir Eğitim ve Uygulama Hastanesi’nde demirbaş takibini de kolaylaştırıyor.
Hastaların bileklerine takılabilen uygulamalarla tüm tedavi aşamalarının güvenli bir şekilde organizasyonuna büyük katkı sağlayan RFID teknolojisi, canlıların yanı sıra cansız her türlü nesnenin dokunmadan belirli bir mesafeden tanınmasına ve izlenmesine imkan veriyor.
Okuyucu, konum verici ve aktif etiket sayesinde demirbaşların da dolaşımı izlenebiliyor. Belirlenen lokasyonlar tanımlanıp, gerekli donanımlar kurularak, demirbaşın lokasyona varış, kalış ve çıkış süreleri kayıt altına alınıyor. Dolaşım verilerinden elde edilen raporlara göre, satın alma planlamaları daha sağlıklı bir şekilde yapılabilirken olası çalıntılara karşı demirbaşların yetkisiz çıkışlarında da alarm sistemi devreye giriyor.