Hatipoğlu Ailesi Adana’yı buluşturdu

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Erdal Hatipoğlu’nun tertiplediği muhteşem gece Cumhur İttifakı’nı perçinledi. Başkan adayı Fikret Yeni’nin de büyük ilgi gördüğü muhteşem bir kalabalığa imza atan Hatipoğlu Ailesi “Seçimin galibi Cumhur İttifakıdır” dedi

Hatipoğlu Ailesi Adana’yı buluşturdu

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Erdal Hatipoğlu’nun tertiplediği muhteşem gece Cumhur İttifakı’nı perçinledi. Başkan adayı Fikret Yeni’nin de büyük ilgi gördüğü muhteşem bir kalabalığa imza atan Hatipoğlu Ailesi “Seçimin galibi Cumhur İttifakıdır” dedi

Hatipoğlu Ailesi Adana’yı buluşturdu
05 Mart 2019 - 08:54

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Adana son yılların en görkemli aile toplantısına ev sahipliği yaptı. Hatipoğlu Ailesi tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine 5 binden fazla davetli katıldı. Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Erdal Hatipoğlu’nun tertiplediği muhteşem gece Cumhur İttifakı’nı adeta perçinledi. Muhteşem bir kalabalığa imza atan Hatipoğlu Ailesi “Seçimin galibi Cumhur İttifakıdır. Belediye Başkan Adayımız Fikret Yeni’yi sonuna kadar destekleyerek Seyhan’da tarih yazacağız.” dedi
Adana Tüyap Fuarcılık alanında yapılan yemekli toplantıya 5000 binin üzerinde davetli Hatipoğlu Ailesini yalnız bırakmadı. Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, gördüğü kalabalık ve ilgi karşısında duygulanırken, Hatipoğlu Ailesine teşekkür etti.
 
ÜST DÜZEY KATILIM
 
Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bakan Ömer Çelik, Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı ve Adayı Bilal Uludağ, Çukurova Belediyesi Başkan Adayı Yusuf Baş, Ak Parti İl Başkanı Şerif Güler, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, ilçe başkanları ve yönetimi kurulu üyeleri meclis üyeleri adayları, Hatipoğlu Ailesi sevenleri dostları ve vatandaşlar muhteşem geceye tanık oldular.
 
SEYHAN’DA TARİH YAZACAĞIZ
 
Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayı Erdal Hatipoğlu yaptığı konuşmada, “Öncelikle bugün beni ve ailemi yalnız bırakmayarak gecemizi şereflendiren Bakanımız, büyüğümüz Ömer Çelik’e ve siz değerli dostlarıma şahsım ve ailem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerden almış olduğum güç ve kuvvet ile Cumhur İttifakı’nın yılmaz bir neferi olarak sonuna kadar çalışacağımı belirtmek istiyorum. Seyhan’da bir tarih yazacağız. Çok sevdiğim başkanım Fikret Yeni ile bu yolda mücadele etmek benim için büyük bir mutluluktur. Cumhur İttifakının başarıya ulaşabilmesi için üstüme düşen tüm görevleri yerine getirmek için gece gündüz çalışacağımı belirtmek istiyorum Adanama ve Seyhan’ıma hizmet etmek benim için şereftir.” dedi.
 
ÇELİK: CUMHUR İTTİFAKI BİR SİYASAL DURUŞTUR
 
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, “Cumhur İttifakı masa başında kurulmuş, kağıt kalemle oluşturulmuş bir ittifak değil. Bu, sizlerin ilk önce 15 Temmuz'da hain darbe girişimine karşı ortaya koyduğunuz büyük direnişle ortaya çıkmış, daha sonra milletimizin arzusu ve iradesiyle sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe, il il ortaya çıkmış bir siyasal duruştur." ifadesini kullandı
Çelik, 31 Mart gecesi seçim sonuçları yayınlanırken, Adana'nın her tarafının Cumhur İttifakı'nın rengiyle boyandığını göreceklerini söyledi.
 
“ADAYLARIMIZ PROJELERİ İLE GELİYOR”
 
Televizyonlardaki seçim tartışmalarını ve kampanyalarını herkesin izlediğine dikkati çeken Çelik, "Karşımızdakilerin, illerimizle ilgili, ilçelerimizle ilgili herhangi bir projeleri, yaklaşımları, vatandaşımıza faydası olacak, vatandaşımızın hayatını daha ileriye götürecek herhangi bir siyasetleri olduğunu hiçbir şekilde görmüyoruz.” diye konuştu.
Çelik, kendilerinin bütün adaylarının ise vatandaşın karşısına projelerle çıktığını belirterek, şöyle devam etti: 15 Temmuz'da FETÖ'nün ülkemize dönük işgal girişiminden sonra ortaya çıkan Cumhur İttifakı, ortaya çıkan Yenikapı ruhu, Türkiye'de siyasi sistemdeki kırılganlığı, siyasi bünyemizdeki zayıflıkları ortadan kaldırmak ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesi için önderlik etti."
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin getirdiği yenilikleri anlatan Çelik, bu sistemle ilk yerel seçimlere gidildiğini anımsattı. Bu seçimde vatandaşın desteğini isteyen Çelik, şunları kaydetti:
Türkiye'deki istikrarın önemine değinen Çelik, 31 Mart'ta, Adana'dan Cumhur İttifakı için rekor seçim sonucu beklediğini dile getirdi.  Çelik, 31 Mart gecesi seçim sonuçları yayınlanırken, Adana'nın her tarafının Cumhur İttifakı'nın rengiyle boyandığını göreceklerini söyledi.
 
YENİ: BUGÜN CUMHUR İTTİFAKI GECEYE DAMGA VURDU
 
Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni ise, “Öncelikle bakanımız, büyüğümüz, ağabeyimiz Ömer Çelik’e bana vermiş oldukları destek ve güvene sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ondan almış olduğumuz güç ve kuvvet ile Adana da bir tarih yazacağız.” dedi
Yeni, “Bugün burada bizleri bu muhteşem kalabalık bir toplulukla bir araya getiren Seyhan Meclis üyesi adayı Erdal Hatipoğlu kardeşime ve ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu
 
 
SEYHAN’I HAK ETTİĞİ KONUMA ULAŞTIRACAĞIZ
 
Seyhan’ın sahip olduğu güç ve bütçesiyle markalaşma imkânının bulunduğunu vurgulayan Yeni, “Biz, Adana ve Seyhan’ımızı hak ettiği konuma ulaşması noktasında gayret göstereceğiz. Cumhuriyet tarihinde hayal bile edilemeyecek hizmetleri 16 yıllık iktidarı döneminde gerçekleştirmiş siyasi partinin il başkanlığını yapmış biri olarak, bunu başaracak enerjiye ve birikime sahibim’’ ifadesini kullandı.
Seyhan’ın her yönden gelişip kalkınması adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade eden Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, verdiği mücadelede Hatipoğlu Ailesinden büyük destek gördüğünü belirterek, kendisini yalnız bırakmayan tüm dostlarına ve Adanalılara teşekkür etti.
 
HEMŞEHRİLERİMİZE İNANIYORUM
 
15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminde, devletin bekası ve milletin geleceği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu irade ile Cumhur İttifakı’nın oluştuğunu vurgulayan Fikret Yeni, “Şimdi, oluşturulan bu Cumhur İttifakı’nda seçimlere gidiyoruz. Bu seçimlerde, Cumhur İttifakının Adana Büyükşehir ve tüm ilçe belediye başkanı adaylarına tüm hemşerilerimizin sahip çıkacağına inanıyorum’’ diye konuştu.
 
SEYHAN’I SEYHANLI YÖNETECEK
 
Fikret Yeni, Seyhan’ı Seyhanlılarla yönetip, ayrışmaya meydan vermeden hizmet etme gayretinde olacağını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yerel seçimlerde sadece ideolojik temelli karar almak, belki de her bir hemşerimizin ve çocuklarının geleceği için vebal olabilir. Demokrasilerin gereği, kendi siyasi görüşünde olan adaya oy verilebilir. Ancak sırf kendi siyasi görüşünde diye Seyhan’ın sorunlarını ve Seyhan’ı bilmeyen, bu ilçenin ve Adana’nın geleceğine dair proje üretmeyen birisini belediye başkanı yaparsanız, bunun vebali Seyhanlıda olur. Ben iktidar partisinin 5,5 yıl il başkanlığını yapmış biri olarak sadece Seyhan değil, Adana genelindeki sorunları biliyorum. Sorunları en kısa sürede giderip, Seyhan için ortaya koyduğumuz projeleri gerçekleştireceğiz. Ben Seyhan’ın sorunlarını akşam yatıp sabah öğrenmedim. Bu sorunların tespitini yıllardır süregelen siyasi hayatımdaki çalışmalarla yaptım. Seyhan’ın devasa bir bütçesi var ve bunu yeter ki sorunların çözümü için kullanın. Biz hem hizmet edeceğiz hem de Seyhan ve Adana için hayal ettiğimiz projelerle ilçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkaracağız.’’ şeklinde konuştu.
 
ÖRTÜLÜ İTTİFAK TEPKİSİ
 
Öte yandan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, CHP’nin HDP ile ittifak yaptığını, belediye meclis üyelikleri listelerinde terör örgütünün siyasi uzantısı olan siyasi partiden isimlere yer verdiğini belirtip, “Terör örgütü PKK’yı meşru hale getirmenin gayreti içindeler. Ama eşbaşkanlara karşı Cumhur İttifakı kazanacak” dedi.
Başkan Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı’na destek ve dayanışma gecelerinde yaptığı konuşmalarda hem kendisine hem de 15 ilçedeki MHP ve AK Parti’nin adaylarına destek istedi. Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlere karşı kurulduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu güçlü iradeyle güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı amansız mücadele verdiğini,  ana muhalefetin ise terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla örtülü bir ittifakın içinde olduğuna dikkat çekti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum