Hatipoğlu, Genç MÜSİAD Adana Başkanı oldu

Hatipoğlu, Genç MÜSİAD Adana Başkanı oldu

Hatipoğlu, Genç MÜSİAD Adana Başkanı oldu
10 Mart 2021 - 11:20

Haydar ŞENGÜL
 ADANA(GÜNAYDIN)


MÜSİAD’ın geleceğin iş insanlarını yetiştirme amacıyla 2002 yılında kurduğu ve bugün dünya genelinde üye sayısı 5 bine ulaşan Genç MÜSİAD’ın Adana yapılanmasında yeni Başkan Hatip Hatipoğlu oldu.
Sheraton Adana Hotel’de gerçekleştirilen Genç MÜSİAD Adana’nın 14’üncü Genel Kurulu’nda Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal, MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, birçok şehrin Genç MÜSİAD Yöneticileri ve Genç MÜSİAD üyeleri hazır bulundu.

KAVAK: GENÇ MÜSİAD EN BÜYÜK PROJEMİZ                                                                                               Genel Kurulda konuşan MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, Genç MÜSİAD’ın, MÜSİAD’ın en büyük projelerden biri olduğunu belirterek, “Bugün, ekonomiden sosyolojiye, siyasetten ekolojiye kadar her başlıkta sürdürülebilirliği sağlamak zorundayız. Bu da ancak gençlerle mümkün olabilir. Sağlıklı bir genç nesil, toplumsal düzeni bozmak isteyen tehlikelere karşı, milletlerin en büyük güvencesidir. Türkiye’nin, bölgesinde ve dünyada çekinmeden ve sakınmadan sözünü söyleyebilecek bir güce ulaşmasını isteyen gönüllü iş insanları olarak, gayretimizi ileriye taşıyacak kuşakların yetişmesi istendiği için Genç MÜSİAD’ı kurduk. Çünkü taşı delen, suyun gücü değil, damlaların sürekli olmasıdır. Arkamızdan sürekli damlalar gelmezse, önümüzdeki taştan engelleri aşamayız. Bu güzel aileyle, içinde fiilen görev alarak, 2003 yılında tanıştım. O gün den bugüne bu fiili tanışıklığımı, bir dostluk ortamı ve görev sorumluluğuyla sürdürmeye çalışıyorum. Hepinizin bu camiada önemli görevler ve başarılar üstleneceğine eminim.  Bugün görevi devredecek olan Emrah Dinç kardeşime görev süresi boyunca fedakârca yapmış olduğu başarılı çalışmalarından çok teşekkür ediyorum. Görevi devralacak olan Hatip Hatipoğlu kardeşime de yeni görevinde başarılar diliyorum. Bu görevi en iyi şekilde yapacağından inanıyorum” dedi.


AKBAL: DÜNYANIN HER YERİNDEYİZ                                                                                                           Tarımın, sanayinin, ticaretin, bereketli toprakların şehri Adana'da olmaktan mutlu olduğunu belirten Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal da MÜSİAD’ın ‘İki günü eşit olan ziyandadır’ düsturuyla hareket eden iş insanlarının yeri olduğunu belirterek, “2002 yılında ekilen tohumlar yeşermiş ve koca bir çınar haline gelmiştir. Bugün Genç MÜSİAD’ımız dünya çapında 5 bine yaklaşan üyeye sahip, Türkiye'de 56 şubeye ulaşan bir yapı oldu. Genç MÜSİAD dünyada sınır kabul etmemiş ulaşabildiği her coğrafyayı kendi sınırı olarak kabul etmiştir. Bugün Amerika’ya giden bir genç girişimciye yol göstercek bir Genç MÜSİAD’lı olduğu gibi, Avustralya’ya dahi gitse ona yardımcı olacak bir Genç MÜSİAD’LI var. Genç MÜSİAD zorluklar karşısında diz çöken, geri adım atan bir topluluk değil, içinde bulunduğu durumu analiz edip ‘ne yapmalıyım’ diyen genç liderlerlerin beşiğidir” dedi.             
      
HATİPOĞLU: DAVAMIZIN GENCİ OLACAĞIZ
Genç MÜSİAD Adana Başkanlığı görevini devralan Hatip Hatipoğlu da “Görev istenmez verilir düsturuyla hareket eden teşkilatımızda başkanlık görevini çok kıymetli işlere imza atmış başarılı bir başkan olan Emrah Dinç ve ekibinden devralıyorum. Aldığımız sorumluluğun farkındayız. Bayrağı, emaneti taşıma hassasiyetiyle omuzlarımızın üstünde taşıyacağız. Tüm bunların yanında, iş hayatındaki değişim, hibrit dönemin başlangıcındaki dijitalleşmeyle birlikte yön veren; çağı, dünyayı, dengeleri ve ekonomiyi iyi okuyan, ihracatı olmazsa olmaz olarak gören, üretim, inovasyon ve yüksek teknoloji odaklı düşünen, büyük resme odaklanmış, davaya adanmış, kim var denilince ben varım diyen iş adamları olacağız” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum