Hayvansever çocuklar MAÇUA’da yetişiyor

Adana’da en saygın ve tercih edilen anaokullarından olan Mavi Çocuk Utku Anaokulu doğayı sevip koruyan ve doğaya saygı duyan çocuklar yetiştiriyor

Hayvansever çocuklar MAÇUA’da yetişiyor

Adana’da en saygın ve tercih edilen anaokullarından olan Mavi Çocuk Utku Anaokulu doğayı sevip koruyan ve doğaya saygı duyan çocuklar yetiştiriyor

Hayvansever çocuklar MAÇUA’da yetişiyor
05 Aralık 2018 - 17:24

Yüreğir İlçesi Yamaçlı Mahallesi’nde faaliyet gösteren Mavi Çocuk Utku Anaokulu (MAÇUA), geleceğin erdemli bireylerini yetiştirmek için örnek çalışmalara imza atıyor. Doğanın insanlar, hayvanlar ve bitkilerle bir bütün olduğu gerçeğinden yola çıkılarak minik öğrencilere hayvan sevgisinin aşılandığı okulda, evcil hayvan besleyen ailelere “Hayvan Dostu” sertifikası verildi.
ADANA’NIN EN SAYGIN VE TERCİH EDİLEN ANAOKULLARI ARASINDA
Hizmete açıldığı 2013 tarihinden bugüne geçen 5 yıllık sürede Okul Müdürü Mehmet Basun, öğretmen ve çalışan kadrosunun emekleriyle Adana’nın en saygın ve tercih edilen anaokullarından biri haline gelen Mavi Çocuk Utku Anaokulu, sevmeyi, saygı duymayı bilen, sorumluluk ve hoşgörü sahibi, dürüst, barıştan yana, iyiliksever, yardımlaşma duygusu taşıyan, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler yetiştiriyor.
“HAYVANLARI SEVİYORUM, HAYVANIMLA OKULA GELİYORUM” ETKİNLİĞİ
Değerler eğitimi kapsamında Okul Müdürü Mehmet Basun’un öncülüğünde, koordinatör öğretmenler Emine Kaynar ve Esra Tan rehberliğinde “Hayvanları Seviyorum, Hayvanımla Okula Geliyorum” etkinliği düzenlendi.
Evlerinde evcil hayvan besleyen öğrencilerin, velileri ve hayvanlarıyla birlikte okula geldiği etkinlikte okul bahçesi adeta hayvanat bahçesine dönüştü.
EVCİL HAYVAN BESLEYEN AİLELERE “HAYVAN DOSTU” SERTİFİKASI VERİLDİ
Minik öğrencilerin hayvanları yakından görme ve tanıma fırsatı bulduğu etkinlikte, hayvanların doğanın ayrılmaz bir parçası olduğu minik öğrencilere anlatıldı.
Minik öğrenciler etkinlikte hayvanları dikkatle inceleyip, onlarla birlikte mutlu zamanlar geçirirken, evcil hayvan besleyen ailelere de “Hayvan Dostu” sertifikası takdim edildi.
MAÇUA HAKKINDA
Yüreğir’in Yamaçlı Mahallesi’nde 13.02.2013 tarihinde Yamaçlı Anaokulu olarak 6 derslikle eğitim-öğretime başlamıştır.
Funda Eroğlu GENÇEL’in kurucu müdireliğini yaptığı okulun müdürlüğünü 11.10.2013 tarihinden bu yana Mehmet BASUN yapmaktadır.
Okulun adı beynindeki tümör nedeniyle ameliyat olduktan sonra beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından bağışlanan organları ile 4 çocuğa hayat veren 6 yaşındaki Ali Utku Yücel'in adı verilerek, Mavi Çocuk Utku Anaokulu olarak değiştirilmiştir.