Her kadının sol göğsünde ve bileğinde bulunuyor

Her kadının sol göğsünde ve bileğinde bulunuyor

Her kadının sol göğsünde ve bileğinde bulunuyor
30 Mayıs 2019 - 14:01

Metro.co.uk editörü Ellen Scott yazdığı yazı ile tartışma konusu oldu.Yazıda iddia eilene  göre her kadının sol göğsü ve sağ bileğinde çil bulunuyor.
Çil iddiası hakkında bir yazı kaleme alan Ellen Scott konu hakkında mesaj attığı arkadaşlarından aynı cevabı aldığını iddia ediyor. Scott, yıllardır efsane olarak bilinen bu durum Twitter'da birçok kullanıcının aynı yorumu yapması ile yine gündem oldu. Twitter üzerinden yaptığı ankete katılan kadınların tamamının bu soruya evet cevabı verdiğini ifade eden Ellen Scott, kadınların çoğunda neden aynı yerde çil bulunduğu konusunda bir fikri olmadığını söyledi.
Dermatolog ve saç uzmanı Dr. Sharon Wong, Metro.co.uk'e konu hakkında şu ifadeleri kullandı: 'Çiller vücutta yaygındır. Yüz, omuzlar ve dekolte gibi güneşe aşırı maruz kalan ciltlerde, özellikle de daha yumuşak cilt tiplerinde ortaya çıkma eğilimindedir. Vücudun her yerinde görülebilirler. Bu yüzden her kadının bileğinde veya sol göğsünde çil görülebilir. Ancak bu durumun herkes de böyle olduğu anlamına gelmez. Bunu zamanla güneşe daha fazla maruz kalmalarına bağlayabiliriz”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum