Hesabı fazla buldu cinayet işledi

Hesabı fazla buldu cinayet işledi

Hesabı fazla buldu cinayet işledi
12 Ocak 2018 - 17:32

Olay, 4 Ocak gecesinde İstanbul’un Avcılar ilçesine bağlı Firüzköy Mahallesi’ndeki gece kulübünde yaşandı. Ayhan S., mekana gelerek eğlenmeye başladı. O sırada mekana çalışan bir kadın Ayhan S.’nin yanına oturdu. Ayhan S. ile kadın bir süre eğlendikten sonra masadan uzaklaştı. Daha sonra Ayhan S.’ye bin liralık hesap geldi. Hesabı ödeyen Ayhan S. sabah saatlerine kadar eğlenmeye devam etti. Ancak ilk ödenene hesaptan sonra 300 ve 280 lira olmak üzere yine hesap geldi. Bu hesabı da ödeyen Ayhan S. mekandan ayrıldı. Ayhan S., bir süre sonra mekana gelerek fazla hesap ödediğini söyledi ve garsonla tartışmaya başladı. Tartışma ilerleyerek kavgaya dönüşünce Ayhan S.,  silahını çıkarak rastgele ateş açtı. Silahtan çıkan kurşunlar kapıdan çıkmakta olan mekanın aşçısı Mahir Çelik’e isabet etti.

Bunun sonucunda Mahir Çelik kanlar içerisinde yere yığıldı. Diğer çalışanlar durumu yetkililere bildirdi. Mahir Çelik, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm çabalara rağmen yaşamını yitirdi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler Ayhan S.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Ayhan S., Esenler’de bulunan bir apartman dairesinde saklandığı öğrenildi. Saklandığı apartman dairesine baskın düzenlenen Ayhan S. yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şüphelinin ifadesinde, "Beni kandırarak fazla hesap ödettiler’’ diye konuştuğu öğrenildi. Ayhan S., emniyetteki işlemlerinden sonra hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.