Hindistan'dan yatırım çağrısı

Hindistan'dan yatırım çağrısı

Hindistan'dan yatırım çağrısı
10 Temmuz 2019 - 15:01

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Türkiye ile ilgili çok iyi iş birlikleri olduğunu söyleyerek, “Türkiye ve Hindistan ticaret hacmi olarak 8.5 milyar dolarlık bir ticaret hacmimiz var. Hedefimiz bu rakamı 10 milyar dolara çıkarmak” dedi. 
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adana'ya gelen Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ve beraberindeki heyet, Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) düzenlenen “Hindistan Pazarına Giriş” konulu toplantıya katıldı. 
Toplantının açılışında konuşan iki ülke arasındaki ilişkilerin her yönüyle daha da gelişmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Adana Sanayi Odası olarak bu ziyaretten çok mutlu olduk. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ve iş birliklerinin geliştirilmesini amaçladığımız toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirtmek isterim” dedi. 
Adana ile ihracatı geliştirme niyetinde olduklarını belirten Büyükelçi Bhattacharyya, “Adana bölgesinde çok daha fazla ticaret yapma niyetindeyiz. Tarım ürünleri, gıda sanayi ürünleri ve inşaat ve altyapı sektörleri için Hinsitan’da büyük fırsatlar var. Hindistan 10 yılda 1 trilyon dolar alt yapı planlıyor. Bu da yılda 100 milyar dolar gibi büyük bir miktar demektir. Halen Hindistan’da bazı Türk müteahhitler çalışıyor ve çok da memnunlar. Şu andaki mevcut iş birliğimizden çok daha büyük bir iş birliği potansiyelimiz olduğunu öngörüyoruz” diye konuştu. 
Daha sonra Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya Hindistan Pazarına Giriş” konulu sunumunda ülkenin ekonomi, ticaret, bilimsel değişimi hakkında bilgi verdi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum