'İklim ve Su' konulu fotoğraf yarışması

'İklim ve Su' konulu fotoğraf yarışması

'İklim ve Su' konulu fotoğraf yarışması
29 Ocak 2020 - 08:32

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü, “23 Mart Dünya Meteoroloji Günü” nedeniyle “İklim ve Su” konulu fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışma seçici kurul dışında tüm profesyonel ve amatör katılımcılara açık. Yarışmaya her katılımcı en çok 3 adet fotoğraf çalışmasıyla katılabilecek.
Yapılacak fotoğraf çalışmalarının ebatları; uzun kenarı 40 cm geçmeyecek, kısa kenarı ise 18 cm den küçük olmayacak ayrıca 300 dpi çözünürlükte olacak şekilde baskısı alınarak Meteoroloji Genel Müdürlüğüne gönderilecek. Fotoğraflar renkli olacak, söz konusu ölçü dışında fotoğraflar ve siyah beyaz çalışmalar değerlendirmeye alınmayacak. Eserin dereceye girmesi durumunda ise JPEG halleri CD’ye kaydedilerek posta yolu ile gönderilecek. Eserler kesinlikle orijinal olacak. Herhangi bir tasarım programı ile oynanmış eserler değerlendirmeye alınmayacak. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş, fotoğrafın tamamı veya bir bölümü kopya edilmemiş, yayın içerisinde yer almamış eserleriyle katılabilecek.
Fotoğraflar 6 Mart 2020 tarihine kadar Meteoroloji Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına gönderilecek. Bu tarihten sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacak. Değerlendirme Meteoroloji Genel Müdürlüğünce oluşturulacak Seçici Kurul tarafından yapılarak, birinci, ikinci ve üçüncü olan eserler seçilecek.
Ödül töreni, 23 Mart 2020 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibinin ulaşımı ilgili Meteoroloji Müdürlüklerince, bir günlük konaklama ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğünce sağlanacak. Birincilik ödülü : Plaket ve 3500 TL, İkincilik ödülü : Plaket ve 3000 TL, Üçüncülük ödülü : Plaket ve 2500 TL. Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri; teşvik için mansiyon plaketi ile ödüllendirilebilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum