İlkokuldaki taciz skandalında önemli gelişme

İlkokuldaki taciz skandalında önemli gelişme

İlkokuldaki taciz skandalında önemli gelişme
14 Şubat 2020 - 13:48

Olay bir ilkokulda yaşandı. Dördüncü sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Suriyeli S. H., okulda bazı öğrencilere kendisini müdür yardımcısı olarak tanıtan İsmail S.'nın tacizine uğradığını söyledi. Okulda sözleşmeli memur olarak görev yaptığı öğrenilen İsmail S.'nın 12 yaşındaki kız çocuğuna "Sana kitap vereceğim, bütün Suriyelilere verilecek ancak ilk sana vereceğim" diyerek okulun deposuna götürdüğü ve taciz ettiği idiia edildi. İsmail S.'nın çocuğun babasının ailesini birlikte yaşamadığını öğrenerek kendisine hedef seçtiği ifade edildi.
Anne R. D'nin çocuğunun şikâyeti üzerine Çocuk Büro Amirliği'ne gitmesiyle taciz skandalı ortaya çıktı. Taciz olayının detayları tutanakta açıkça yer aldı.
“HAYIR İSTEMİYORUM DEDİM”
Tutanakta mağdurenin şu ifadeleri yer aldı; "Sabah 5. derse girmeden önce bahçede okulun giriş kapısındaydım. Öğretmen İsmail hocam beni gördü ve yanına çağırdı. Bana gel ben sana kitap vereceğim dedi, bütün Suriyelilere verilecek ancak ilk sana vereceğim dedi. Ben korktum biraz. Birlikte alt kata indik. Gittiğimiz yer çok az ışıklıydı ve kitaplar ile inşaat malzemeleri vardı. Depo gibi bir yerdi. İsmail hocanın soyadını bilmiyorum ancak okulun müdür yardımcısı olduğunu biliyorum. Temizlikçi bir abla vardı bizi gördü. Sonra abla oradan gitti. Hoca gittiğini gözüyle kontrol etti. Depoya girdikten sonra kapıyı kapattı, sonra kitap istiyor musun dedi. Ben hayır istemiyorum dedim. Odada 10 dakika kadar kaldık. Sonra 5 lira verdi zorla. Ben de dışarıya çıktım. Parayı çöpe attım. Ben bunu N. isimli öğretmenime anlatmaya çalıştım ancak bana şu an müsait değilim sonra anlat dedi. Ben sınıfta çok ağladım. Sonra olanları anneme anlattım. Annem beni özel doktora götürdü"
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddia edilen sözleşmeli memur İsmail S.’nin işine son verdi.
 


 
(İstanbul)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum