İncesoy: Çocuklarımızın, Atatürk’ün izinde yetişmesi en büyük dileğimizdir

"Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum"

İncesoy: Çocuklarımızın, Atatürk’ün izinde yetişmesi en büyük dileğimizdir

"Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum"

İncesoy: Çocuklarımızın, Atatürk’ün izinde yetişmesi en büyük dileğimizdir
23 Nisan 2021 - 16:48

 

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana Devecileri Onursal Başkanı Cumali İncesoy 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Yayımladı.

Başkan İncesoy yayımladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, 101 yıl önce açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünün Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktalarından birisi olarak tarihteki yerini aldığını belirtti. Bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğinin teminatı olan çocuklara armağan edildiğini vurgulayan Başkan Cumali İncesoy mesajına şöyle devam etti:

 “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, her yıl olduğu gibi büyük bir coşku ile kutlamaktayız. 23 Nisan 1920 Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara gösterdiği değeri ve önemi, milletine duyduğu inancını ve sevgisini bir kez daha göstermiş bulunmaktadır.

 

Çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yürekleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, düşünceli, duyarlı bireyler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklarımıza armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur. Yarının geleceği çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve her şeyimizdir. Çocuklarımızı çok seviyor ve onlara güveniyoruz. Çocuklarımız milletimizin en değerli varlığı, sevinç ve ümit kaynağıdır. Hayatın bütün güzelliklerini yaşamalarını, daima mutlu ve umutlu olmalarını temenni ediyorum.

Bizler, yarının büyükleri olan çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk milletinin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum