İnfaz koruma memuru ;‘Çok pişmanım’

Uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalanan infaz koruma memurunun yargılanmasına devam edildi

İnfaz koruma memuru ;‘Çok pişmanım’

Uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalanan infaz koruma memurunun yargılanmasına devam edildi

İnfaz koruma memuru ;‘Çok pişmanım’
17 Ocak 2020 - 08:49

Neşet KARADAĞ
ADANA (GÜNAYDIN) -
Diyarbakır'dan Adana'ya cezaevi aracıyla 217 kilo 250 gram esrar getirdiği iddiasıyla tutuklanan infaz koruma memuru ile hakkında yakalama kararı bulunan uyuşturucunun sahibi olduğu kişinin 20’şer yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Diyarbakır Cezaevi'nde görevliyken açığa alınan tutuklu infaz koruma memuru Veysi O. ile sanıkların avukatı katıldı. Ele geçirilen uyuşturucunun sahibi olduğu gerekçesiyle hakkında ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan açılan davası görülmekte olan dava ile birleştirilen hakkında yakalama kararı bulunan Devrim A. ise gelmedi.
Sanık Veysi O., uyuşturucu kuryeliği yaptığı için çok pişman olduğunu söyledi. Veysi O.’nun avukatı da, müvekkilinin devlet memuru iken düştüğü zor durum sonucunda böyle bir suça karıştığını belirterek, “Son derece pişmandır. Samimi şekilde olayın nasıl, maddenin kime ait olduğunu, Devrim’in kendisine telefon verdiğini, buluştuğu, görüştüğü yerleri, kullandığı arabanın plakasını ve bildiği ne varsa anlatmıştır. Sanık Devrim, benzer suçtan sabıkası olan cezaevine girip çıkmış birisidir. Şu anda yargılamadan kaçmaktadır. Müvekkilim uzun süredir tutukludur. Biz dosyanın ayrılmasını, müvekkilim hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını ve tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.
Devrim A.’nın avukatı ise, müvekkili aleyhine sadece iddia olduğunu belirterek, “İddialar nasıl dinlendiyse Devrim’in savunmasının da dinlenmesi gerekir” dedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Veysi O.’nun tutukluluğunun, diğer sanık Devrim A.’nın ise yakalama kararının devamına karar verdi. Heyet, sanık Devrim A. hakkındaki dosyanın ayrılması talebinin reddine de karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.


 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum