İnternet Habercileri Platformu kuruldu

İnternet Habercileri Platformu kuruldu

İnternet Habercileri Platformu kuruldu
10 Ekim 2018 - 17:08

Adana’da faaliyet gösteren 16 haber portalı, İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Murat Berhun öncülüğünde İnternet Habercileri Platformu (İHP) çatısı altında biraraya geldi.

İHP Başkanı Murat Berhun, yaptığı açıklamada, gazetecilik mecrasında bilim ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak başlayan dönüşüm ve gelişim sürecine ayak uydurduklarını belirterek, “Uzun yıllar basın sektörünün lokomotifi olan yazılı ve görsel basın yerini yavaş yavaş dijital yayın organlarına bırakmaya başladı. Özellikle sosyal medyadaki baş döndürücü yeniliklere paralel olarak internet ortamından yayın yapan haber portallarının sayısında da büyük bir artış yaşandı. Bu gelişmelere paralel olarak kurduğumuz İnternet Haber Platformu ile halkın sesi ve kulağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber portalları arasında hakkaniyetin sağlanması amacıyla yola çıktıklarını kaydeden Berhun, basın meslek ilkelerine azami derecede uyulmasını teşvik ederek, internet haberciliğinde niteliğin de armasına katkı koyacaklarını bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum