İntihara kalkışan çocuğa 'atla' diye bağırdılar

İntihara kalkışan çocuğa 'atla' diye bağırdılar

İntihara kalkışan çocuğa 'atla' diye bağırdılar
07 Mayıs 2019 - 10:20

Edinilen bilgilere göre,lise birinci sınıf öğrencisi M.C. bunalıma girerek, Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü'den suya atlamak istedi. Çevrede bulunan vatandaşlar durumu polise bildirdi. Bölgeye polis, cankur ve sağlık ekipleri sevk edildi. Köprüye gelen çocuk şube müdürlüğü ekipleri, M.C.'yi ikna etmeye çalıştı. M.C., köprüden öğretmeni gelmeden inmeyeceğini söyledi. Bir polis sesini duyuramadığı için  çocuğu cep telefonu ile arayıp telefonla ikna etmeye çalıştı.

O esnada çevrede bulunan meraklı vatandaşlar cep telefonlarıyla yaşananları kaydederken kimi de sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı.


"Atla" diye bağırdılar

Köprüden geçen bazı vatandaşların ise çocuğa "atla" diye bağırması herkesi hayrete düşürdü. Bazı kadınlar ise çocuğu ikna etmek için yanına gitmeye çalıştı. Polis çocuğun bulunduğu alanı güvenlik şeridi ile çevirip alana kimseye sokmazken vatandaşları da uzaklaştırmaya çalıştı. Buna rağmen alandan gitmeyen vatandaşlar polis ile tartıştı. Bir çocuğun M.C.'nin yanına kadar gelerek onu cep telefonu kamerası ile çekmesi görenleri şaşkına uğrattı. Onlarca vatandaş olayı film izler gibi umursamadan seyretti.

Olay yerine gelen cinayet masası dedektifleri M.C.’yi “Biz senin yanındayız. Problem neyse beraber çözelim. Ne istiyorsan yapacağız” diyerek ikna etmeye çalıştı. 
M.C., yaklaşık 20 metreden aşağıya kendini suya bıraktı. Ayakları üzerine düşen çocuk bir süre yüzdükten sonra sandalla suda bekleyen vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum