İş adamından dolandırıldım iddiası

İş adamından dolandırıldım iddiası

İş adamından dolandırıldım iddiası
23 Haziran 2022 - 13:49

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan iş adamı David Maltas, işi gereği yurt dışına çıktığı sırada eşinin kendisine ait 1 milyon lira değerinde altın, döviz ve eşyalarını alarak kayıplara karıştığını iddia edip suç duyurusunda bulundu. 

David Maltas, geçen sene A. Maltas (22) ile evlendi. İş adamı evlendikten bir süre sonra ise eşine kuaför salonu açtı. İddiaya göre, David Maltas, işi gereği yurt dışına çıktığı esnada eşi, kocasına ait 1 milyon lira değerinde altın, döviz ve eşyalarını alarak ilçeden ayrıldı. Yurt dışından dönen iş adamı durumu öğrenerek, polise suç duyurusunda bulundu. A. Maltas hakkında yakalama kararı çıkartılırken, alışveriş yaptığı anlar güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı.

Konuyla iligili konuşan iş adamı David Maltas eşinin esnaftan aldıklarını iade etmesini isteyerek, "Benden çaldıklarını istemiyorum. Teslim olsun ve esnaftan aldıklarını iade etsin. Başka bir şey istemiyorum ve bir an önce boşanmak istiyorum. Ortalama zararım 1 milyon TL. Bunların bir kısmı döviz, bir kısmı altın, bazı esnaftan da benim adımı kullanarak telefon almış. Bunların hepsinin iadesini istiyorum” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum