İş vereceğiz dediler adına şirket kurdular

Vergi borcu tam 1 milyon...

İş vereceğiz dediler adına şirket kurdular

Vergi borcu tam 1 milyon...

İş vereceğiz dediler adına şirket kurdular
17 Temmuz 2019 - 12:27

32 yaşında olduğu öğrenilen İbrahim Demir, 10 yıl önce bir yakınının aracılığıyla görüştüğü kişiler tarafından "iş vereceğiz" denilerek Ankara'ya çağrıldı. Kendisine çeşitli evraklar imzalattırılarak kimlik fotokopisi alınan İbrahim Demir'in adına akaryakıt şirketi kuruldu. Demir, bu olaydan 10 yıl sonra telefonuna haciz ile ilgili gelen bir mesajla dolandırıldığını öğrendi.  Mesajı görünce büyük bir şok yaşayan Demir, konuyu araştırdığında ise adına kurulan akaryakıt şirketinin yaklaşık 1 milyon TL tutarında vergi borcu bulunduğunu tespit etti. 
İbrahim Demir, mobilya imalathanesinde çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya başladı. Doğan çocuklar ile maddi yükü artan İbrahim Demir, o süreçte mobilya imalatından da ayrılmak zorunda kaldı. Bir süre boşta geçen İbrahim Demir, yengesinin aracılığıyla Ankara'ya gitti. Burada görüştüğü kişilerin verdiği formu dolduran İbrahim Demir, bazı evraklara da imza atarak, kimlik fotokopisini şahıslara bıraktı. Aylarca Ankara'dan gelecek iş haberinin umuduyla yaşadı. Buradan umudunu kesen Demir, geçici işlerde çalışmaya başladı asgari ücretli işlerde çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya çalıştı.
Yaklaşık 10 yıl sonra vergi dairesine 1 milyon TL borcu bulunduğu yönünde gelen mesaj ile büyük bir şok yaşayan Demir, konuyu araştırdığında ise adına akaryakıt şirketi kurulduğunu ve devlete 1 milyon TL'lik vergi borcu olduğunu tespit etti. Mesajın ardından çalıştığı akaryakıt istasyonundaki maaşına da haciz gelen Demir, parasının büyük bir bölümünün kesilmesi nedeniyle bu işten de ayrılmak zorunda kaldı.
Babasına ait tek odalı evde eşi ve 2 çocuğu ile birlikte yaşayan İbrahim Demir, 13 yaşındaki kızını ise bakamaması nedeniyle dedesinin yanına gönderdi. Elektrik ve suyu da kesilen Demir ailesi şimdi yiyecek ekmek bulamıyor. Gündelik işlerde çalışan İbrahim Demir, komşularının yardımıyla yaşam mücadelesi veriyor.


(Gaziantep)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum