‘İşimiz güvene dayalı’

Sektörde 20 yıldır hizmet veren ve 9 yıldır da kendi adına Demircan Auto olarak zirveye çıkan Fevzi Demircan, ikinci el otomobilde güvenilir olmanın şart olduğunu söyledi.

‘İşimiz güvene dayalı’

Sektörde 20 yıldır hizmet veren ve 9 yıldır da kendi adına Demircan Auto olarak zirveye çıkan Fevzi Demircan, ikinci el otomobilde güvenilir olmanın şart olduğunu söyledi.

 ‘İşimiz güvene dayalı’
14 Mart 2018 - 08:16

HAYDAR ŞENGÜL

 

Adana’da 4 yıldır Demircan Auto olarak Oto Center 1. Etap No: 217’de faaliyet gösteren Mehmet Demircan ve Fevzi Demircan kardeşler, halka en iyi hizmeti sunmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Otomobil piyasasında 20 yıldır hizmet veren Fevzi Demircan, ikinci el otomobilde güvenilir olmanın şart olduğunu anlattı.

Fevzi Demircan, “Her sektörde olduğu gibi bizim sektör de güvene dayalı bir iş. Az kazanıp güvenilir bir firma olmak en öncelikli düşüncemiz. Bir müşteriyi bir kez kandırırsınız. Bir daha gelmeyeceği gibi sizin de kötü reklamınızı yapar. Bu da esnafın işini baltalar. Güven kaybetmenizi sağlar.” dedi

 

DÜRÜST VE AZİMLİ OLMAK ŞART

 

Otomotiv sektöründe var olmanın dürüst ve azimli çalışmak ile mümkün olduğunu savunan Demircan, “Bugüne kadar gelen süreçte çok iyi müşteriler kazandık. Dürüst çalışmanın karşılığını gördük. Bugünlere bu sektörde var olmak ancak dürüst ve azimli çalışmalar sonucunda olur. Dürüstlükten asla taviz vermeden ve her zaman ileriyi düşünerek müşteri memnuniyetini ön planda tutarak bugünlere geldik.” ifadelerini kullandı.

 

KRİZ HALKI İKİNCİ ELE YÖNLENDİRİYOR

 

Yaşanan ekonomik kriz ile vatandaşın ikinci ele yöneldiğini belirten Fevzi Demircan, “İkinci el araç piyasası havaların düzelmesiyle birlikte artan talep doğrultusunda hareketli günlerin geçeceğinin işaretidir. Yaşanan ekonomik kriz ve birde vergilerin yüksek oluşu da vatandaşı ikinci el araç almaya yoğunlaşıyor. Alım gücü düşen vatandaş çareyi ikinci el araç almakta buluyor” dedi

Demircan, “Pazar günü de açık alan oto pazarında birbirinden ekonomik araçları müşterinin hizmetine sunuyoruz. Adanalılar ile çevre ilden gelen vatandaşlar gelir durumuna göre istedikleri araca sahip oluyorlar. Merkezdeki noter de vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlıyor. 20 yılı aşkındır, bu piyasanın içindeyiz. Müşterilerimize en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu

 

ALICI NELERE DİKKAT ETMELİ

 

Müşterilere gereken kolaylığın sağlandığını belirten Demircan, “Herkes kazasız, boyasız araçları almak istiyor ancak bunların fiyatı da diğerlerine göre daha yüksek. Ayrıca, çok el değiştirmemiş araçlar bana daha güvenilir geliyor. Bunun yanında almış olduğunuz aracı mutlaka gösteriniz.” ifadesini kullandı.

Demircan şunları söyledi: “İkinci el oto alırken aracın önceki muayene kağıdı da istenmeli. Eğer kilometre değiştirilmişse bu şekilde anlaşılabilir. 2 yıl önceki muayeneden, aracın satın alındığı tarihe kadar 2 bin kilometre yapılmışsa bu sahtekârlığa işaret edebilir.”

 

İKİNCİ EL OTOMOBİLİN ADRESİ

 

Adana Oto Center’ın vatandaşların güvenle alış veriş yapabilecekleri bir yer olduğunu dile getiren Demircan, “Adana’da ikinci el piyasasının kalbi burada atıyor. Vatandaşların en uygun fiyata en güzel aracı alması için gereken tüm kolaylıklar sağlanıyor. Çok sayıda ve her kesime uygun araçlar garantili bir şekilde satılıyor” diye konuştu.

 

GEREKLİ KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ

 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine ellerinden gelen kolaylığı sağladıklarını vurgulayan Demircan, “Müşteriler bizim velinimetimizdir. Araçlarımızı kilometre ve ekspertiz garantisi ile satışımızı gerçekleştiriyoruz. Galerimizde her marka ve model araçlarımızla aynı zamanda takas imkânı da sunuyoruz. Kredi kuruluşlarından düşük faiz oranı ile sadece kimlik ile kredi sağlıyoruz. Araçlarımızın müşterilerimize inceleyip görünüm yenilemesi yapılarak sunulmasını sağlıyoruz. Noter satışı ve ruhsat işlemlerinin takibinin yapılmasını sağlamaktayız.” dedi

 

İKİNCİ EL ARAÇTA HAKSIZ KDV SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

 

Öte yandan, KDV Kanunu’nda değişiklik tasarısı ile ikinci el araç satışında kar yerine, toplam fiyat üzerinden KDV ödeyen esnafın mağduriyeti son buluyor. Ancak KDV mükelleflerinden alınan araçlarda sorun devam ediyor.

2. el araç ticaretinde “haksız KDV” uygulamasına son veren düzenleme, sektörde memnuniyet yaratırken bazı hususlara dikkat çekildi.

ikinci el araç veya taşınmaz ticareti yapanların, mükellef olmayanlardan aldıkları ve vasfında önemli bir değişiklik yapmadan sattıkları araç veya taşınmazların tesliminde KDV matrahının, alış bedeli düşüldükten sonra kalan tutar olarak belirlendiğini bildirdi. İkinci el araç ticaretinde KDV’nin alım satım farkı yerine toplam bedel üzerinden tahsil edilmesi nedeniyle dürüst esnafı cezalandıran ve kayıt dışılığa teşvik eden mevcut uygulamayla ilgili çözüm nihayet bir çözüme kavuşacak

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum