İsmet Atlı'nın adı olimpik yüzme havuzuna verilecek

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu güreşçinin adının yaşatılacağını açıkladı

İsmet Atlı'nın adı olimpik yüzme havuzuna verilecek

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu güreşçinin adının yaşatılacağını açıkladı

İsmet Atlı'nın adı olimpik yüzme havuzuna verilecek
06 Kasım 2018 - 08:46

Hüseyin SUNGUR
 
 
İSMET ATLI’NIN ADI SPOR TESİSİNE VERİLECEK

Adana’nın gururu olan Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Güreşçi İsmet Atlı’nın isminin yapımı süren olimpik yüzme havuzuna verileceği müjdesini veren Vali Mahmut Demirtaş, “Güreşçi rahmetli İsmet Atlı hem Adana’nın hem de ülkemizin gururu ve onurudur. Kendisi Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu olmuş bir güreşçimizdir. Adana’da yapımı süren olimpik yüzme havuzuna İsmet Atlı’nın adının verilmesini planlıyoruz. Güreşçilerimiz bu sporu yaparken Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu İsmet Atlı’yı örnek alıyorlardır. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Başarılı sporcularımızı daima destekleyeceği ” diye konuştu.
 
 
ADANASPOR VE ADANA DEMİRSPOR SÜPER LİGİ’İ HAKEDİYOR

Adana Demirspor’un 25 yıldır Süper Lig hasreti çektiğine değinen Vali Mahmut Demirtaş, Adanaspor’un da iki yıl önce çıktığı Süper Lig’de tutunamasının Adanalılar’ı üzdüğünü belirtti. Vali Demirtaş, “Gerek Adana Demirspor, gerekse Adanaspor Adana’nın marka isimleridir. Her iki takım da yıllarca Süper Lig’de mücadele etti. İki takımın da gerek Adana’da gerekse Adana dışında sevenleri çok. Bu yüzden Adanaspor ile Adana Demirspor Süper Lig’e yükselmeli. İki takımın başkan ve yönetim kurulu üyeleri takımlarını başarılı kılma adına ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Adanasporlu ve Adana Demirsporlu taraftarlar Süper Lig’e hake den taraftarlardır” diye konuştu.
 
YENİ STAT DEVRE ARASINDA TAMAMLANACAK
 
Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde inşaatı devam eden yeni stadın bitme aşamasına geldiğine değinen Vali Demirtaş, şu aşamadan sonra stada yaklaşık 35 milyon liralık bir harcama yapılacağını kaydetti. Vali Demirtaş, “Kent, bölge ve ülke sporuna önemli katkılar sağlayacak olan yeni stadın Adana’ya kazandırılmasında devlet ve hükümet yetkilileri başta olmak üzere emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Yeni stadımız tamamlandığında Adana’da milli maçlar oynanabilecek. Yeni stadımızda milli maçlar oynandığında Adanalılar güzel bir evsahipliği yapacaktır, bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın. Yeni stadımız ligin devre arasına tamamlanmış olacak. Yeni stat Adana’ya hayırlı, uğurlu olsun. İnanıyorum ki yeni statta Adanaspor ve Adana Demirspor Süper Lig maçları oynayacaktır” şeklinde konuştu.
 
 
GENÇLER VE ÇOCUKLAR SPORA KANAZİLE EDİLECEK
 
Gençlerin ve sporcuların kötü alışkanlıklar edinmemesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini anlatan Vali Demirtaş, “Gençler ve çocuklar bu ülkenin ve kentin geleceğidir. Bu nedenle gençlerimiz ile çocuklarımızın kötü alışkanlıklar edinmemesi için elbirliğiyle çalışmalıyız. Özellikle gençleri ve çocukları spora kanalize etmeliyiz. Çocuklarımız eğitimlerini sürdürürken, spor yapma alışkanlıkları da ediniyor. Bunda öğretmen ve antrenörlerimizin payı büyüktür. Her çocuk ve genç spora kazandırılmalıdır” şeklinde konuştu.