‘İsrail’i derhal durdurun’

Demokrasi ve Hukuk Derneği Genel Başkanı Av. Veysel Güler, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınayıp, tüm dünyaya çağrıda bulundu

‘İsrail’i derhal durdurun’

Demokrasi ve Hukuk Derneği Genel Başkanı Av. Veysel Güler, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınayıp, tüm dünyaya çağrıda bulundu

‘İsrail’i derhal durdurun’
11 Mayıs 2021 - 11:30


ADANA(GÜNAYDIN)- Demokrasi ve Hukuk Derneği Genel Başkanı Av. Veysel Güler, İsrail'in Filistin'in başkenti Kudüs'te halk üzerinde uyguladığı yanlış politikaların ve saldırılarının kabul edilemez insanlık dışı bir suç olduğunu söyledi.  Güler, tüm dünyaya çağrıda bulunarak, bir an önce İsrail’in bu saldırılarının durdurulmasını istedi.
İsrail güvenlik güçlerinin Kutsal Mekan Mescid-i Aksa ve çevresinde ibadet özgürlüğünü engelleyen hareketlerinin ve saldırılarının hukuk dışı olduğunu belirten Demokrasi ve Hukuk Derneği Genel Başkanı Av. Veysel Güler, İnsan haklarına aykırı, yıllardır masum halka yapılan menfur saldırılar nedeni ile birçok Filistin halkının yaralanmasına, ölmesine  sebep olan olayların derhal durması, başlayacak kara harekatının durdurulması gerektiğine dikkat çekti.
“Türkiye’de ve dünyada sözde insan hakları aktivistleri nerede sesleri neden hiç çıkmıyor?” diye soran Güler, şunları söyledi:
“Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa müslümanların ilk mescidine saldırılması ibadet haklarının yok edilmesi anlamındadır.  Özgürlük davası tüm insanlığındır, mevzu her millet kendi topraklarında, bayraklarının dalgalandığı sınır içinde özgür, haklarına sahiptir. İnsanlık dışı savaşların durdurulması davasından asla vazgeçmeyeceğiz, asla kendimize ait değerleri, toprakları terk etmeyeceğiz...
İsrail; Kudüs'te yasa dışı yerleşme kararı almış, haksızca gasp etme eylemleri içindedir!  Filistin halkının topraklarını işgal etme, evlerine el koyma, zorla tahliye etmeye seyirci olamayız.
İsrail; Uluslararası Ceza mahkemelerinin aldığı kararlar neticesinde Filistin topraklarında suç işlemektedir! Mukaddes mekanların statüsünün korunması, masum insanlara yapılan şiddetin önlenmesi için milletçe susmayacak,  Milletçe Filistin halkının ve davasının yanındayız!”
İsrail’in insan haklarına ve hukuka aykırı saldırılarının bir an önce durdurulması için tüm dünyaya çağrıda bulunan Güler, “İsrail'in mütecaviz eylemlerine ve Filistin halkının meşru haklarını gasp etme girişimlerine daima karşı çıktık, şiddeti, savaşları, soykırımları, terörizmi kabul etmiyoruz.
Filistin halkının özgürlük mücadelesindeki davasını destekliyor, hangi millet olursa olsun zalimin  karşısında mazlumun yanında olacağız, insan haklarını daima savunacağız! “
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum