İYİ Parti ilk kadın kooperatifini açtı

Güneşin Kadınları Çukurova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı

İYİ Parti ilk kadın kooperatifini açtı

Güneşin Kadınları Çukurova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı

İYİ Parti ilk kadın kooperatifini açtı
17 Mart 2020 - 16:45

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı'nın girişimi ile başlatılan kooperatifçilik uygulamasının ilk adımı Adana’nın Çukurova ilçesinde atıldı.
Türkiye genelindeki kadın kooperatiflerinin kurulması sürecinde ilk önemli adım İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Azime Kocacık’ın girişimleri ile başladı.
Güneşin Kadınları Çukurova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, kadınların el emeğinin değerlendirilmesi için parti olarak büyük mücadele verdiklerini belirterek, açılan kadın kooperatifinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
 
"AMACIMIZ KADINLARIN
EMEĞİNİ DEĞERLENDİRMEK"

 
Amaçlarının kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadınların istihdamı olduğunu belirten Kooperatif Başkanı Merve Dilara Kocacık, "Hedefimiz tüm düşüncelerimizi en iyi şekilde üyelerimize anlatmak. Kooperatifimiz aynı zamanda kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve çocukların gelişimi gibi konularda orta ve uzun vadeli katkılar sunmayı amaçlıyor." dedi.
Kocacık, "Bu projede öncelikle kadınların üretim yapabilmeleri için gerekli organizasyonlar oluşturmak ve küçük yatırımlarla ciddi katma değer elde etmelerini sağlamak ana hedefimizdir. Bu proje sayesinde ekonomik özgürlüğünü kazanan kadınlar hukuken sahip oldukları haklarını bilmek araştırabilmek ve onlara sahip çıkmak ayrıca kadınların ekonomik özgürlüğünü elde etmesi ile birlikte sona erecek olan ekonomik şiddet; devamında fiziksel ve ekonomik şiddete karşıda kadınların direnç gösterip kendisini savunmasını kolaylaştırması hedeflenen amaçlar arasındadır. Bu şekilde daha güçlü bir konuma gelecek olan kadınların daha mutlu, daha güvenli ve daha sağlıklı çocuklar yetiştirmelerine katkılar sağlanacaktır." şeklinde konuştu.
Güneşin Kadınları Çukurova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin açılış törenine katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da üreten kadınların her zaman yanında olduklarını ve onları her zaman desteklediklerini söyledi

YORUMLAR

  • 0 Yorum