İzmirli depremzedeler için resim sergisi

‘BİZ VARIZ İZMİR RESİM SERGİSİ’ 28 ŞUBAT’A KADAR AÇIK KALACAK. ELDE EDİLECEK GELİR İZMİRLİ DEPREMZEDELERE VERİLECEK.

İzmirli depremzedeler için resim sergisi

‘BİZ VARIZ İZMİR RESİM SERGİSİ’ 28 ŞUBAT’A KADAR AÇIK KALACAK. ELDE EDİLECEK GELİR İZMİRLİ DEPREMZEDELERE VERİLECEK.

 İzmirli depremzedeler için resim sergisi
18 Şubat 2021 - 12:05

Hüseyin SUNGUR
 
Kısa adı SAKÜDER olan Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği’nin, Ankara’daki Akademi ve Sanat Galerisi’nde İzmirli depremzedeler yararına düzenlemiş olduğu resim sergisi açıldı.
Serginin açılışında konuşan SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser, sergiye katılan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İYİ Parti STK İlişkiler Başkan Danışmanı Kemal Ateş, İYİ Parti STK İlişkiler Koordinatörü Nihal İçelli ile sergiye çiçek gönderen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’a teşekkür etti. SAKÜDER’in bir sivil toplum kuruluşu olarak 30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen depreme duyarsız kalmayıp "İyilik Bulaşıcıdır" diyerek “Biz de İzmir'e El Uzatıyoruz" sloganıyla bu resim sergisini hazırlayarak açılışını yaptığını belirten Eser, “Değerli sanatçılarımız ve sanatsever dostlarımız, şu an bu sergimizde sergilenen eserlerin satışından elde edeceğimiz geliri de depremzedelere ulaştırılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu kampanyaya destek olarak yatırılacaktır. Bu nedenle imkanlarınız doğrultusunda siz sanatseverler de bir eser satın alarak bu kampanyaya destek olabilirsiniz” dedi.
 
SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser, sergide yurt genelinden İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bartın, Tekirdağ, Antalya, Ordu, Muğla, Bodrum gibi illerde yaşayan yaklaşık 50 sanatçının 150'ye yakın küçük işlerinden oluşan yağlıboya, suluboya, ebru vb. tablolarının sergilendiğini belirtti. 
 
“Bu günkü katılımınızdan dolayı öncelikle şahsım adına sizlere en samimi teşekkürlerimi bir kez daha sunmak istiyorum” diyen Eser, şunları dedi:
“Bugün sizlerin beğenisine sunduğumuz resim sergimizin açılış sevincini hep beraber yaşıyoruz. Bu gurur verici hizmetimizde emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize ve eserleriyle bu etkinlikte yer alan sanatçılarımıza katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Bu anlamlı sergimiz 28 Şubat tarihine kadar sanatseverlerin ve bağış yapmayı düşünen izleyicilerin beğenisine açık olacaktır.  Değerli sanatçılarımız ve sanatseverler benim için bir sanatçı, Cumhuriyet Müzesi’nde yer alan birer kristaldir. Dileğimiz şudur; Tekrar nefes alacağımız güzel günlere Atamızın gösterdiği sanat ışığında cumhuriyetimizi koruyarak ilelebet yaşatacağız.”
Serginin açılışından sonra sanatçılara teşekkür belgesi takdim edildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum