Judonun altın kızı EMİNE İKRA CANDAN

Gectiğimiz yılın Balkan Şampiyonu Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazandı

Judonun altın kızı EMİNE İKRA CANDAN

Gectiğimiz yılın Balkan Şampiyonu Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazandı

Judonun altın kızı EMİNE İKRA CANDAN
17 Nisan 2019 - 08:41

Hüseyin SUNGUR
 
 
Balıkesir’de 13-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda Adanalı sporcu Emine İkra Candan altın madalya kazandı. Fevzi Bilir Türkiye üçüncüsü olurken, Ahmet Yalçın da 5. oldu.
 
Geçtiğimiz yıl Balkan şampiyonu olan Emine İkra Candan, bu yıl 3. kez Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı. Judo Teknik Direktörü Kırmızı Beyaz Kuşak 6. Dan Yusuf Uncular, sporcularını başarılarından dolayı kutladı. Uncular, “Daha büyük başarılar elde edebilirdik, ancak olmadı. Önümüzdeki müsabakalarda daha büyük başarılar elde edeceğiz” diye konuştu.
 
Emine İkra Candan’ın üst üste 3 yıl Türkiye Şampiyonu olduğunu dikkat çeken Yusuf Uncular, “Sporcumuz Emine İkra Candan, geçtiğimiz yıl da Balkan şampiyonu olmuştu. Emine bu müsabakada Türkiye Şampiyonu oldu. Emine İkra Candan’ın bundan sonraki hedefleri arasında Avrupa Şampiyonluğu bulunuyor” dedi.
 
Okullar arası yıldızlar Türkiye judo şampiyonasından 40 kg. Türkiye Şampiyonu olan Emine ikra Candan ve şampiyonluğu kılmayı kaçıran  38 kg.Erkekler Türkiye üçüncüsü Fevzi Bilir hedeflerinin 3-4-5 Mayıs ta Ankara da yapılacak olan Kulüplerarası Yıldızlar Türkiye Şampiyonluğu  ve hemen arkasından Karadağ da yapılacak olan Balkan Şampiyonasında Ülkemizi temsil edip altın madalya kazanmak olduğunu söylediler.
 
2018 yılında Yunanistan’ın Selanik şehrinde ilk defa yapılan minikler Balkan şampiyonasına ülkemizi temsilen katılan ve Yunanistan da 36 kg da şampiyon olan Emine ikra Candan ve 32 kg da Balkan şampiyonu olan Sudenaz Buyruk,  hocaları teknik Direktör Yusuf Uncular’la bu yıl yine şampiyonluk için hazırlandıklarını ve kendileriyle beraber en az 4-5 takım arkadaşlarının da iyi bir form yakaladığını ve şampiyonluklarının sayısını daha da arttıracaklarını dile getirdiler.
Ahmet yalçın, Fevzi Bilir, Veli Nane, Himmet Yılmazel ve Burhan Güngör gibi sporcuların da mille takıma girmelerinin an meselesi olduğunu belirten teknik direktör Yusuf Uncular, “Bu sporcularımızla büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Hedefimiz sporcularımızın dünya ve olimpiyatlarda yarışarak şampiyon olmalarıdır. Bu hedefe ulaşabilmek için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Sporcularım başarılı olacaktır” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum