Judoya taze kan

Belediyeevleri’ndeki Adana Gençlik Merkezi’nde judo sporu öğreniyorlar

Judoya taze kan

Belediyeevleri’ndeki Adana Gençlik Merkezi’nde judo sporu öğreniyorlar

Judoya taze kan
11 Mart 2019 - 09:40

Hüseyin SUNGUR
 
 
Belediyeevleri’nde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi judo sporcuları haftanın 2 günü antrenman yaparak müsabakalara hazırlanıyor. Salondaki 30 sporcu antrenörler Bülent Ağan, Yılmaz Yeşilbaş, Bülent Özkan ve İhsan Demirci nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor. Judo antrenörü Bülent Ağan, salonda şu anda 30 sporcularının bulunduğunu belirterek, “Zamanla sayıyı daha da artıracağız” diye konuştu.
 
Judo sporuna 1970 yılından bu yana hizmet ettiğini belirten antrenör Bülent Ağan, “Antrenör arkadaşlarımız Yılmaz Yeşilbaş, Bülent Özkan ve İhsan Demirci ile birlikte gençlere ve çocuklara judo sporunu öğretmeye ve sevdirmeye çalışıyoruz. Şimdilik haftanın 2 günü antrenman yaptırıyoruz. İleriki günlerde antrenman günlerini artırabiliriz. Deneyimli antrenörlerimiz ile Belediyeevleri semtinde bulunan çocuklara ve gençlere judo sporunu aşılamaya çalışıyoruz” dedi.
 
Adana Gençlik Merkezi’nde bulunan spor salonunda antrenman yaptırdıkları judocuların ilerleyen yıllarda Türkiye Şampiyonalarında söz sahibi olacağını dile getiren antrenör Bülent Ağan, “Biz burada bir yandan judo sporunu sevdirip sporcu sayısını artırmaya çalışırken, diğer yandan sporcularımızı müsabakalara hazırlıyoruz. Sporcularımız gelecekte birer Türkiye Şampiyonu olacaktır, buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum