Kablo çalmak istediler elektrik akımına kapıldılar

Kablo çalmak isteyen şahıslar girdikleri trafoda elektrik akımına kapıldılar.

Kablo çalmak istediler elektrik akımına kapıldılar

Kablo çalmak isteyen şahıslar girdikleri trafoda elektrik akımına kapıldılar.

Kablo çalmak istediler elektrik akımına kapıldılar
13 Haziran 2018 - 16:26

Olay, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Akıncılar Mahallesi'nde yaşandı. 23 yaşındaki Ferhat D.Ö. ve 38 yaşındaki Ferdi Ü. adlı kişiler hurdacılık yapıyordu. Trafo binasını çevreleyen telleri kesip içeri girerek elektrik kablosu çalmak istediler. Trafonun şartel kolunu indirmek isteyen şahıslar elektrik akımına kapıldı. Durumu fark eden vatandaşlar yetkililere haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi. Sağlık ekipleri ağır yaralanan şahısları hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı.

Olaya şahit olan inşaat işçisi Rıfat Şahin, "Malzeme almaya giderken ses geldi. Baktım alev topu yükseldi. Arkadaşlara trafonun patladığını söyledim. Tekrar malzeme almaya giderken Adamın birisi bağırmaya başladı. Önce pek aldırış etmedim. Adam bir daha bağırdı. Baktım her yerinden duman çıkıyor. Bizim arkadaşa dedim bu adam yanıyor, her tarafından duman çıkıyor. Arkadaş da hemen ambulansı aradı. Gidip baktığımızda ikisi de kapı önünde merdivende yatıyor. Her tarafı yanık içinde. Komple yanmışlar. Dışarı çıkardık toprağa bastık elektrik çarpmış diye. Ondan sonra ambulans geldi, alıp götürdü" diye konuştu.

Mehmet Demir ise, "Hırsızları gördüğümde komple vücut derileri dökülmüş durumdaydı. Burası sürekli hırsızların girip çıktığı yer. Hırsızların her verdiği zararda elektriklerimiz kesiliyor. Elektrikli ürünlerimizin hepsi bozuluyor. Mahalleli olarak biz bundan şikayetçiyiz" dedi.