Kadın cinayetini keşif çözecek

Kadın cinayetini keşif çözecek

Kadın cinayetini keşif çözecek
26 Şubat 2020 - 08:53

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da yoldan geçerken çatışan tarafların kurşununa hedef olan Hatice Kazma’nın (67) ölmesi, Gül Kazma’nın da yaralanmasıyla ilgili davada beraat eden ve değişik hapis cezalarına mahkum edilen 9 sanıktan biri tutuklu 2 sanığa verilen kararlar, olay yerinde keşif yapılmadığı gerekçesiyle bozuldu.
Adana Bölge Adliye Mahkemesi 4.Ceza Dairesi, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamada 17 yıl 11 ay hapis cezasına mahkum edilen tutuklu sanık İbrahim Kusen ile 5 ay hapis cezasına çarptırılan tutuksuz Ersin Ergün’e verilen kararları olay yerinde keşif yapılmadığı gerekçesiyle bozdu. Ceza Dairesi, her iki sanığın da hazır edileceği keşifte, sanıkların bulundukları yerler, suçta kullanılan silahların etki mesafesi, ölen kadın ile yaralanan kadının yaralanma bölgeleri, sanıkların ateşi ile ölüm ve yaralanma olayının mümkün olup olmadığının tespitini istedi.
Bozma kararı üzerine yeniden yerel Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan duruşmaya tutuksuz sanık Ersin Ergün ile tarafların avukatları geldi. Türkoğlu 1 Nolu L Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan İbrahim Kusen ise Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır edilemediği için duruşmaya katılamadı.
Mahkeme savcısı, tutuklu sanık Kusen’in tutukluluğunun devamına ve olay yerinde keşif yapılmasına karar verilmesini istedi.
Kusen’in avukatı ise, keşif yapıldığı taktirde müvekkilinin suçsuz olduğunun ortaya çıkacağını iddia ederek tahliyesini talep etti.Sanık Ersin Ergün de, eski savunmalarını tekrarladığını belirterek olay yerinde keşif yapılmasını istedi.
Mahkeme heyeti, sanık İbrahim Kusen’in tutukluluğunun devamına karar verdi. Duruşma, keşif yapılması ve eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum