Kadın kılığına girip öldürdü

Sevgilisinin eski patronunu bıçaklayarak öldüren eş cinsel sanık ile sevgilisi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı

Kadın kılığına girip öldürdü

Sevgilisinin eski patronunu bıçaklayarak öldüren eş cinsel sanık ile sevgilisi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı

Kadın kılığına girip öldürdü
13 Haziran 2018 - 08:29

Neşet KARADAĞ

 

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da eski patronunu kadın kılığına giren eşcinsel arkadaşına bıçakla öldürten işadamı ile arkadaşı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı.

Sarıçam ilçesi Bayramhacılı Mahallesi göl kenarında 22 Ağustos 2017’de devriye gezen polisler tarafından göl kenarında park halindeki otomobilin içinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan çatı işleri yapan iş adamı Kazım Fidancı’nın öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, iş adamı Fidancı’yı öldürdükleri iddiasıyla olaydan sonra yakalanıp tutuklanan Nizami Keser ile eşcinsel arkadaşı Halil İlhan ile ilgili ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan iddianame hazırladı. Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan incelemenin ardından kabul edildi.

Savcı, iş adamı Fidancı’yı öldürdüğü iddia edilen İlhan ile İlhan’ı azmettirdiği öne sürülen Keser’in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Yargılama sonucunda verilecek cezada indirim yapılmamasını da talep etti.

İddianamede, işadamı Fidancı’nın katil zanlılarının nasıl yakalandığı anlatıldı. Yapılan soruşturma ve teknik takip sonucu, olaydan önce, fabrika çatı işi ile uğraşan Fidancı ile Nizami Keser arasında yoğun yazışma tespit edildiği belirtilen iddianamede, diğer sanık Halil İlhan’ın da Keser’in arkadaşı olup aynı evi paylaştıklarına dikkat çekildi.  Teknik takipte Keser’e ait araç ile Fidancı’nın aracının takip edildiği aktarılan iddianamede, Fidancı’nın aracına kadın kıyafeti ile İlhan’ın binmesinden sonra Fidancı’nın olay yerine götürülüp öldürüldüğü belirtildi.

İddianamede zanlıların savunmalarına da yer verildi. Fidancı ile 20 yıldır tanıştığını ve yanında işçi olarak çalıştığını iddianamedeki ifadesinde belirten Keser, 2015 yılında Fidancı’nın yanından ayrılıp kendi şirketini kurduğunu, paraya sıkışması nedeniyle Fidancı’nın tanıştırdığı bir tefeciden yüksek faizle  borç para aldığını ve ödeme güçlüğü çektiğini anlattı. Aynı evde kaldıkları eş cinsel eğilimi olan arkadaşı Halil İlhan ile dertleşirken Fidancı ile tefeciyi öldürüp daha sonra kendisini öldüreceğini söylediğini ifade eden Keser,  arkadaşı İlhan’ın da kendisine “Kazım Fidancı’yı bana bırak ben onu piyasadan silerim” dediğini belirterek, “Daha sonra Halil İlhan sanal ortamda hesap açarak Kazım Fidancı’ya kendisini bayan olarak tanıtıp arkadaşlık teklif ettiğini ve mesajlaşıp buluştuklarını sonradan öğrendim. Halil’e Kazım’ı öldürmesi için talimat vermedim. Olay tarihinde de Halil ile birlikteydik. Halil, Kazım’ın mesaj çekip buluşma teklif ettiğini söyledi. Halil kadın kıyafeti giydi. Kendisini hatırlamadığım bir yere bıraktım. Daha sonra Halil beni telefonla arayıp yanına çağırdı. Üzerinde kadın kıyafetleri yoktu. Elinde avcı bıçağı vardı. Ruh hali iyi değildi alıp eve götürdüm. Halil kendisine geldiğinde hapın etkisinde olması nedeniyle olayı gerçekleştirdiğini söyledi” dedi.

Cinayet zanlısı eşcinsel İlhan ise iş adamını nasıl öldürdüğünü iddianamede yer alan savunmasında şöyle anlattı:

“Nizami ile 2013 yılında tanıştık. Eş cinsel eğilimli olmam nedeniyle birlikte kalmaya başladık. Nizami ve Kazım aynı iş kolunda çalışıyordu. Kazım  piyasada daha iyi iş yaparken Nizami’nin işleri ise kötüydü. Nizami ile sohbetlerinde Kazım’ın piyasadan çekilmesi halinde kendisinin iş yapabileceğini hatta 2017 yılı yaz ayında Kazım’ı öldürtmek için adamlarla anlaştığını, ancak çok para istemeleri nedeniyle vazgeçtiklerini söyledi.  Kazım’ı öldürürsem ablama ve çocuklarına bakacağını bana da maddi destek sağlayacağını söyleyince teklifini kabul ettim. Bu nedenle kendime sanal ortamda sahte isimle gay hesabı oluşturup Kazım’a arkadaşlık teklif ettim. Kabul etti. Gay olduğumu öğrenince küfür edip beni engelledi. Bunun üzerine yeniden bayan ismi ile facebook hesapı açıp Kazım’a arkadaşlık teklif ettim. Kabul edip, mesajlaşarak görüşmeye başladık. Kazım, mesajlaşmada cinsel ilişkiye girmek istediğini söyleyip buluşmak istedi. Ablamın evine gidip ablama ait elbiseleri giydikten sonra Nizami’ye ait araçla Kazım ile buluşma yerine gittim. Bir hap içtim. Araçtan inip gelen Kazım’ın aracının arka koltuğuna oturdum. Nizami da bizi takip etmeye başladı.  Kazım’ı ilk kez burada gördüm. Avcı bıçağını Kazım’ın sırtına bastırıp kendisini yönlendirerek olay yerine geldik.  Bu arada Nizami ile mesajlaşmaya devam ettik.  Kazım arabadan inmeye çalışınca bıçağı salladım. Yaralanıp bağırmaya başladı. Bir süre sonra başı direksiyona düşünce öldüğünü anladım. Delil bırakmamak için ıslak mendille arabanın her yerini silip uzaklaştım. Kadın kıyafetlerini çıkarttım. Nizami gelince birlikte olay yerinden ayrıldık.”

 Her iki sanık da önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak.