Kadın öğretmene uçan tekme

Kahranmanmaraşta öğretmen dövülüyor vali nerede?

Kadın öğretmene uçan tekme

Kahranmanmaraşta öğretmen dövülüyor vali nerede?

 Kadın öğretmene uçan tekme
23 Ağustos 2017 - 16:05

ADANA(GÜNAYDIN)-Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ndeki Göksun Fen Lisesi’ndeki öğrencilere laf atan 5 kişilik grup liseye girip nöbetçi matematik öğretmeni Özgen Adıyeke ile birlikte 2 öğrenciyi dövdü. 5 kişi serbest bırakılırken öğretmen ve öğrencilerin dövülmesi okulun güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Mahalle’de 17 Ağustos’ta akşam piknik alanında alkol alan ve aralarında bir milli güreşçinin de bulunduğu belirtilen 5 kişi piknik alanına yakın olan Göksun Fen Lisesi’ne gelip öğrencilere laf atmaya başladı. Bu sırada pansiyonda 12’nci sınıf öğrencilerine YGS ve LYS’ye hazırlık için yaz kursu dersi veren matematik öğretmeni Özgen Adıyeke sesler üzerine dışarı çıktı. Okulun içine giren ve sarhoş oldukları öne sürülen gençlerden birisi kendilerine “Ne oluyor?” diye soran öğretmen Adıyeke’nin yüzüne tokat vurdu. Ardından başka bir genç koşarak havada uçup Adıyeke’ye tekme attı. Tekmenin etkisiyle kadın öğretmen 5 metre ileriye düştü. Öğretmenlerini korumaya çalışan öğrenciler Ü.S. ve M.A.T.C. de dövülerek yaralandı. Diğer öğrenciler polisi arayarak durumu bildirdi. Okula gelen polisler, öfkeli 5 genci alıp polis merkezine götürdü. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile kadın öğretmen ile 2 öğrenciyi dövdüğü iddia edilen 5 kişi serbest bırakıldı. Hastaneye kaldırılan öğretmen Adıyeke’nin uğradığı saldırı sonucu kafasında, yüzünde, kollarında ve vücudunun değişik yerlerinde darp izleri olduğu tespit edildi. 2 öğrencinin de çeşitli yerlerinden yaralandığı belirlendi. Kadın öğretmen ve 2 öğrencinin uğradığı saldırı okulun güvenlik kamerasınca saniye saniye görüntülendi.

Okula girip kadın öğretmen ve 2 öğrencinin dövülmesi üzerine soruşturma başlatılırken bazı öğrenci velilerinin Cumhuriyet Savcılığı’na gidip şikayetçi oldukları öğrenildi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir öğrenci velisi, “Piknik alanında alkol alan bir grup önce okuldaki öğrencilere laf atıyor sonra okulun içine girip öğretmen ve öğrencilere saldırıyor. Görüntüler çok korkunç. Ancak, Cumhuriyet Savcısı adli tatile çıktığı için diğer savcı ‘bu olay benim değil bakmam’ diyor. Şimdi, öğretmenimizi ve öğrencilerimizi döven sokak kabadayısı 5 kişi ellerini kollarını sallayarak dışarıda geziyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız, Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımız ile Kahramanmaraş Valimizin bu konuya acilen el atmasını bekliyoruz. Öğrenciler ve öğretmenlerimiz endişeli. Bir an önce okulun içine girip kadın öğretmenimiz ve öğrencilerimizi dövenlerin yakalanıp tutuklanmalarını istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum