Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe D.'nin çelişkili ifadeleri ortaya çıktı

Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe D.'nin çelişkili ifadeleri ortaya çıktı

Kadir Şeker'in kurtardığı Ayşe D.'nin çelişkili ifadeleri ortaya çıktı
13 Şubat 2020 - 12:35

19 suçtan sabıkalı  32 yaşındaki Özgür Duran, 35 yaşındaki sevgilisi Ayşe D.'yi döverken olay yerinden geçen Kadir Şeker iddiaya göre bu duruma engel olmaya çalıştı. Yaşanan arbede sırasında Özgür Duran, kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Olay sonrasında  20 yaşındaki Kadir Şeker tutuklandı. Şekeri’in tutukluluğuna itirazı, mahkemece reddedildi. Yardım etmeye çalıştığı Ayşe D.’nin savcılık ifadesinden bir gün sonra basına yaptığı açıklamada Kadir’i suçlaması infial yarattı.
Ayşe D.’nin savcılıkta verdiği ifade ile basın açıklamasındaki ifadelerinin çelişkili olduğu ortaya çıktı.

İşte o ifadeler;

SAVCILIKTAKİ İFADESİ: Kadir’in bıçak vurma anını görmedim. Ama yanımıza geldiğinde ve ayrılmak üzere hareket ettiğinde bıçağı gördüm.
BASIN AÇIKLAMASI: Ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki...
SAVCILIKTAKİ İFADESİ: Özgür yumrukla benim sağ omuz arka kısmıma doğru sert bir şekilde vurdu. Hatta bundan dolayı morarma olmuş olabilir. Bana vurduktan sonra Özgür evden çıkarak gitti.
BASIN AÇIKLAMASI: Polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. Ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. Dayak yemiş olsam, Özgür bana vurmuş olsa darp izi olurdu.
SAVCILIKTAKİ İFADESİ: Kadir’in benim ağladığımı ve Özgür’ün bağırdığını duyunca yardım etme amacıyla geldiğini düşünüyorum.
BASIN AÇIKLAMASI: Özgür kameriyeyi yumrukluyordu. O sırada yanımıza Kadir geldi. Muhtemelen bizim kavga ettiğimizi düşündü.
SAVCILIKTAKİ İFADESİ: Özgür bağırarak cevap vermekteydi. Kadir elinde bıçakla duruyordu. Kadir gideceği yöne yürümeye başladı. Bu esnada itekleşmeye başladılar.
BASIN AÇIKLAMASI: Kadir’in elinde siyah renkli bıçak vardı. Elindeki bıçakla yanımıza geldi. Karşılıklı bir şeyler söylerken, aralarında boğuşma yaşandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum