Kafayla adam öldürene tahliye

Çetin Kurtboğan’ın ölüm nedenini Adli Tıp Kurumu çözecek

Kafayla adam öldürene tahliye

Çetin Kurtboğan’ın ölüm nedenini Adli Tıp Kurumu çözecek

Kafayla adam öldürene tahliye
12 Ocak 2018 - 08:30

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da tartıştığı sevgilisinin eski sevgilisini darbederek ölümüne neden olduğu iddia edilen Behzat Gören ile kendisini azmettirdiği ileri sürülen sevgilisi Zübeyde Ö.’nün müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle açılan davaya devam edildi. Duruşmada, sanık Gören adli kontrolle tahliye edildi. Ölüm nedeni için dava dosyası Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Behzat Gören (50), tutuksuz sevgilisi Zübeyde Ö.(49) ile maktulün yakınları ile tarafların avukatları katıldı. Sanık Gören, öldürme suçlamasını kabul etmedi. Çetin Kurtboğan'ın sevgilisi Zübeyde Ö.’nün eski erkek arkadaşı olduğunu ve devamlı Zübeyde Ö'yü rahatsız ettiğini tekrarlayan Gören, “Olay günü tartıştık. Bana saldırıp, küfür etti. Ben de o an sinirle yüzüne kafa attım. 3 gün sonra ölmüş. Benim vurmamdan dolayı öldüğünü düşünmüyorum. Yüksek tansiyon rahatsızlığından ölmüş olabilir. Ailesinden bazıları yüksek tansiyon hastalığından ölmüştür. Bunun araştırılmasını istiyorum" dedi.
zübeyde Ö. ise azmettirici olmadığını, ancak Kurtboğan’ın devamlı kendisini rahatsız ettiğini söyledi.  söyledi. 
Mahkeme heyeti, Gören’i yurt dışı yasağı ve polis merkezine imza atma şartıyla adli kontrolle tahliye etti. Ayrıca, sanığın eylemi ile ölüm arasında illiyet bağı olup olmadığı yönünde rapor aldırılması için dava dosyasını İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Duruşma, raporun beklenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için 14 Mayıs’a ertelendi.
Merkez Seyhan ilçesi İstiklal Mahallesi'nde 23 Mart 2017’de dövüldükten 3 gün sonra hayatını kaybeden Çetin Kurtboğan'ı öldürdüğü iddia edilen Behzat Gören ile cinayeti azmettirdiği öne sürülen Zübeyde Ö.  hakkında dava açılmıştı. Otopsi raporunda, Kurtboğan'ın künt kafa travmasına bağlı yüz kemik kırığıyla beyin kanaması ve kontüzyonu sonucu öldüğü belirtilmişti