Kan vermek için kolları sıvadılar

Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılay'ı Adana Şubesi’nce gerçekleştirilen “Bir Kan Bir Fidan” temalı kan bağışı kampanyası başladı.

Kan vermek için kolları sıvadılar

Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılay'ı Adana Şubesi’nce gerçekleştirilen “Bir Kan Bir Fidan” temalı kan bağışı kampanyası başladı.

Kan vermek için kolları sıvadılar
17 Ocak 2015 - 12:13

ADANA (GÜNAYDIN) -  Uğur Mumcu Meydanı'nda kampanya başlangıcı dolayısıyla düzenlenen törene Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, çok sayıda bürokrat ve Adanalılar katıldı. 

Adana Büyükşehir Belediye Bandosu’nun birbirinden güzel şarkılarla renk kattığı törende konuşan Vali Mustafa Büyük, “Toplumumuzun inançları, gelenekleri yardımlaşmayı, paylaşmayı, en üs düzeyde bize emreder. Kan konusunda da yapılan çalışmalar bizi mutlu ediyor. Geçmişte bazı sıkıntıları bu alanda yaşamıştık. Bugün iftiharla söylüyoruz ki sorunlar azaldı. Kızılay en güvenilir kuruluşlardan biridir. Türk Milleti’nin oluşturduğu Türk Kızılay’ı ile gurur duyuyoruz ve iftihar ediyoruz. İlimizde Kızılay’ın en ufak sorunda nasıl organize olduğunu gördük, şahit olduk. Kızılay kan konusunda da desteğini sürdürmektedir. Kuruluşlarımızın gönüllü katılımları bizi mutlu etti. Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum ve diğer kurumlara örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

“ADANA’YI KAN BAĞIŞI KONUSUNDA TÜRKİYE 1.’ Sİ YAPMAK İSTİYORUZ”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de kampanyanın önemine değinerek, belediye olarak yoğun katılım göstereceklerini söyledi. Sözlü, “Valiliğimiz himayesinde, Türk Kızılay'ı ve Belediyemiz Sağlık İşleri Daire Başkanlı’yla birlikte ‘Sana-Kana İhtiyacım Var, Bir Kan Bir Fidan’ kampanyasında birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Kızılay’ı dünyanın her yanında milletimizin gururudur. Bu kampanyanın, sadece kan ihtiyacının karşılanması konusunda değil, halkımıza kan verme alışkanlığı kazandırmak, farkındalık yaratmak amaçlarına hizmet edeceğine inanıyorum. Sağlıklı bir insanın belirli periyotlarda kan vermesinde bir sakınca yoktur. Sağlığa yararı olduğunu da söylüyor uzmanlar. İnşallah sadece bizim kanattan 5 bin ünite kan verilecek. Bu kampanya dahilinde oluşturulacak korulukta 3-4 yıl içinde 25-30 bin ağaçlık bir bölümün bize ayrılması gerekecek. Bunu ilettim Kızılay yetkililerine. Bu denli kanı tedarik edeceğiz. Bu tür çalışmaları her platformda desteklemeye hazırız. Adana’yı bu konuda Türkiye 1’incisi yapmak istiyoruz ve bunun en büyük destekçisi biz olmaktan gurur duyarız” diye konuştu.

“BİZ 2.2 MİLYONLUK BİR AİLEYİZ, HER BİRİMİZ KIZILAY’IN GÖNÜLLÜSÜYÜZ”
Türk Kızılay'ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da, Adana’da 2.2 milyonluk büyük bir aile olduklarını belirterek, şunları söyledi: 
“Her birimiz Kızılay’ın gönüllüsüyüz. Biz bir tren katarıyız ve kaptanımızın ismi barış. Valimizin himayesinde, Büyükşehir’in engin destekleriyle bu kampanyayı düzenledik. ‘Bir kan bir fidan’ kampanyası kapsamında her kan bağışı için Torosların eteklerine bir fidan dikilecek ve koruluk oluşturulacak.”
Konuşmaların ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uğur Mumcu Meydanı’nda oluşturulan platformda kan verdi.
Adana’da İstasyon Meydanı, Çakmak Plaza önü, Duygu Kafe yanı ve İnönü Parkı önünde kan alım merkezleri oluşturuldu. Kan veren vatandaşlara sertifika ve çeşitli hediyeler verilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum