Kanser hastalarına sanatla motivasyon

Kanser hastalarına sanatla motivasyon

Kanser hastalarına sanatla motivasyon
23 Ekim 2019 - 15:19

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şube Başkanı Prof. Dr. Timuçin Çil, kanser hastalarında sosyal ve psikolojik desteğin tedavi kadar önem taşıdığını söyledi.
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şubesi, kanser tedavisi gören hastalara psikolojik destek vermek amacıyla sosyal bir çalışmanın altına imza atacak.
Dernek Başkanı Prof. Dr. Timuçin Çil'in öncülüğünde Adana Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Kemoterapi Ünitesinde gerçekleştirecek etkinlikte kanser hastaları ve yakınları uzman öğreticiler eşliğinde ebru çalışması yapacak.
"Kanser hastaları ile suya resim çiziyoruz" sloganıyla 25 Ekim 2019 Cuma günü 09:30 - 16:00 saatleri arasında gerçekleştirecek etkinliğe tüm kanser hastaları ve yakınları katılabilecek.
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şube Başkanı Prof. Dr. Timuçin Çil, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, organizasyonun amacının ebru sanatı aracılığıyla kanser hastaları üzerinde pozitif etki sağlamak ve psikolojik destek vermek olduğunu dile getirdi.
Kanser tedavisinde yüksek moralin büyük önem taşıdığına dikkati çeken Çil, sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelerin kanser tanısı konmuş ya da kanser tedavisi gören hastaların, stres, korku ve kaygılarını azalttığını, onları duygusal olarak güçlendirdiğini kaydetti. Kanser tedavisi gören hastalara ne olursa olsun hayattan kopmamalarını ve kendilerini toplumdan soyutlamamalarını da öneren Prof. Dr. Çil, kanser hastaları ve yakınlarını 25 Ekim 2019 Cuma günü 09:30 - 16:00 saatleri arasında Adana Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Kemoterapi Ünitesinde gerçekleştirecek etkinliğe davet etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum