Kanser hastalarının ilaçları güvende

Kanser hastalarının ilaçları güvende

Kanser hastalarının ilaçları güvende
22 Temmuz 2019 - 14:16

 Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ileri teknoloji donanıma sahip Kemoterapi İlaç Hazırlama Ünitesi’nde, kanser hastalarının ilaçları otomatik sistemler sayesinde güvenle hazırlanırken, ultra hassas terazilerle hata yapma riski ve ilaç israfının da önüne geçiliyor. 
Görülme sıklığı ve yüksek oranda ölümlere yol açması nedeniyle günümüzde önemli bir sağlık sorunu olan, en sık görülen ölüm nedenleri arasında kalp-damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan kanser hastalıklarının teşhis ve tedavisinde ileri teknolojinin kullanımı hastaların yaşam süresinin uzamasına katkı sağlıyor. 
Sağlık Bakanlığı ve Rönesans İşletme Hizmetleri (RİH) tarafından “Kamu Özel İşbirliği” (PPP) modeli ile işletilen Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sadece Adana il merkezi değil, Doğu ve Güneydoğu dahil tüm bölge ile sağlık turizmi kapsamında kente gelen kanser hastalarına sağlık ekibi, teşhis ve tedavide kullanılan ileri teknoloji cihazlar ve 5 yıldızlı otel konforu ile hizmet veriyor. 
Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından hizmet sunulan “Kemoterapi İlaç Hazırlama” ünitesinde, insan hataları minimize edilerek hasta, personel ve çevre güvenliği en üst düzeye çıkarılıyor. Kanser hastalarına verilecek solüsyonlar antineoplastik ilaçların, insan ve çevreye yönelik riskleri ortadan kaldırarak, otomatik sistemler ile steril ortamlarda hazırlanıyor. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum