Kantincilerden, milletvekillerine çağrı

Kantincilerden, milletvekillerine çağrı

Kantincilerden, milletvekillerine çağrı
06 Temmuz 2020 - 09:49

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana Kantinciler Odası yönetim kurulu üyeleri ve Kantin – İş Sendikası ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Çiçek ile Disiplin Kurulu üyesi Mehmet Sıddık Sözügeçer, Adana Milletvekillerine çağrıda bulunarak ,Korona virüs (Covid 19 ) nedeni ile 13 Mart 2020’den itibaren kapatılan kantinlerin sorunları ve esnafın sesine kulak verilmesini istedi.
Kantinci esnaflarına sahip çıkılmasını, sorunlarının çözümlenmesi için yaptıkları çağrının dikkate alınmasını isteyen Mehmet Sıddık Sözügeçer ve Turgay Çiçek , şunları söyledi:
"Bir an önce esnafın çağrısı dikkate alınmalı, aksi takdirde Adana'da olduğu gibi Türkiye genelinde bir çok arkadaşımız bundan zar görecek. İsteklerimiz ve taleplerimiz yerine getirilmesi zor istekler değil. Kantinciler esnafları olarak vermiş olduğumuz dilekçeler çerçevesinde talepte bulunduğumuz, kiralama sözleşme maddeleri çerçevesinde Korona virüs Covid-19 salgın hastalık tehdidinin kalkıp eğitim ve öğretime başlanıncaya kadar geçen sürenin hesaplanarak okul kantin sürelerine dondurulan sürelerin eklenmesini istiyoruz. "
Adana’da 600 okul kantininde 2 bine yakın kişi çalıştığını buna aileler de eklendiğin de ciddi bir rakamın ortaya çıktığına çeken Sözügeçer ve Çiçek, "Kantinciler olarak en kısa sürede destek bekliyoruz. Yaşanan pandemi ile birlikte bir çok esnaf arkadaşlarımız zarar ettiler bir çoğu esnetilen sistemle de olsa iş yerlerini açma şansı buldular biz kantinciler halen kapalı bir durumdayız,  belki de en çok sıkıntı çeken ve zarar eden esnaflar olarak birinci sırada bulunuyoruz.Türkiye'de 6 aydır kapalı kalan tek esnaf grubu biziz" diyerek yakındılar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum