Kapalı olmasına sinirlendiği camiyi yakmaya çalıştı

Kapalı olmasına sinirlendiği camiyi yakmaya çalıştı

Kapalı olmasına sinirlendiği camiyi yakmaya çalıştı
20 Mayıs 2019 - 12:55

Edinilen bilgilere göre camiye girmek isteyen Hamit A., kapının kapalı olduğunu görünce çileden çıktı. Çevreden topladığı kağıt, plastik parçaları, avludaki halı ve ahşap ayakkabılığı caminin kapısının önüne yığarak ateşe verdi.

Hamit A., alevlerin büyümesi üzerine caminin arka duvarındaki parmaklıklardan atlayarak kaçtı. Bu sırada caminin açık olduğunu düşünerek namaz kılmak için gelen 3 kişi, yangını görünce bir yandan alevlere müdahale etti, diğer yandan itfaiyeyi aradı.

Hamit A. ise çağırdığı Şükrü Sezek'in kullandığı taksiye binerek, "Beni buradan götür" dedi. Hamit A.'yı Metin Kasapoğlu caddesi'de indiren Sezek'i itfaiyeci olan babası telefonla arayarak, oturdukları evin yakınındaki caminin yakıldığını söyledi.

Sezek, şüphelendiği Hamit A.'yı takip ederek durumu polise bildirdi. Sezek'in yönlendirmesiyle polis ekipleri, Hamit A.'yı aynı caddede yakaladı. Gözaltına alınan Hamit A., camiye gittiğini, kapalı olduğu için sinirlendiğini ve yaktığını söyledi. Hamit A., işlemleri için polis merkezine götürüldü.

(Antalya)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum