Karalar: Başkanınız size kurban olsun

Karalar: Başkanınız size kurban olsun

Karalar: Başkanınız size kurban olsun
15 Mayıs 2019 - 16:27

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Belediye Evleri Mahallesi’nde 2 bin kişilik iftar yemeği verildi. “Nerede o eski ramazanlar?” temasıyla düzenlenen iftar programında Kur’an-ı Kerim okundu, Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Şube Müdürlüğüne bağlı sanatçılar; tasavvuf musikisi, orta oyunu, neyzen gösterisi gerçekleştirdi. Etkinlikte Karagöz-Hacivat sunumu yapıldı.
İftar programına Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Çelebi de katıldı.
Belediye Evleri’nde halkla bütünleşen, kucaklaşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İslam Alemi’nin, 11 ayın incisi Ramazan’ını kutladı. Ramazan ayının herkesin kendini dinlediği, yaptığı iyiliği kötülüğü hatırladığı, olumsuzlukların, küskünlüklerin bir yana bırakılması gereken, barış , bereket, rahmet ayı olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, hemşehrileriyle birlikte iftar  sofrasına oturmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.
Başkan Zeydan Karalar, “Belediye Evleri’nde de görüldüğü üzere, milletimizle aramızdaki sevgi bağı çok güçlü, muhabbetimiz karşılıklı. Bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Onlar da beni görünce büyük mutluluk yaşıyorlar. 11 Ayın sultanı Ramazan ayı, düşmanlıkların bir kenara bırakılması, barış ortamının oluşturulması için bir fırsattır. Halkımızın bir araya geldiği, huzur bulduğu bir aydır Ramazan. Ramazan ayının memleketimize huzur, barış ve aydınlık getirmesini Yüce Rabbimizden diliyorum. Allah hayrınızı kabul etsin. Şeref verdiniz” dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum