Karataş Belediyesi tarım işçilerini yalnız bırakmıyor

Karataş Belediyesi tarım işçilerini yalnız bırakmıyor

Karataş Belediyesi tarım işçilerini yalnız bırakmıyor
03 Mayıs 2020 - 13:14

Korona virüs tedbirleri sebebi ile uygulanan sokağa çıkma yasağında gece saatlerinde bastıran şiddetli yağış sonrası çadırları sular altında kalan mevsimlik tarım işçilerini,  Karataş Kaymakamlığı ve Karataş Belediyesi yalnız bırakmadı.
Yasağın ilk günü gece saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağış sebebi ile Karataş’ın Tuzla mahallesinde bulunan tarım işçilerinin çadırları su altında kaldı. Alanda incelemede bulunan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz tespitler sonrası gerekli yardım Karataş Belediyesince vatandaşlara ulaştırıldı.  
Karataş Belediyesi 500 kişiye gıda, maske, çocuk bezi ve ramazan dolayısı ile sahur ve iftar yemeği yardımında bulundu.
Belediye Başkanı Necip Topuz; "Korona virüs sebebi ile verdiğimiz mücadele kapsamında dezenfeksiyon ve maske dağıtımı çalışmalarımızı aralıksız gerçekleştirirken aynı zamanda mağdur vatandaşlarımıza da yanında olmaya gayret gösteriyoruz.  Perşembe gecesi şiddetli yağış sebebi ile Tuzla Mahallemizde çadır kentte yaşayan ve çadırları su altında kalan Mevsimlik Tarım işçilerimizi yalnız bırakmayarak Kaymakamımız Fatih Ayaz ile birlikte alanda incelemelerde bulunduk. Şiddetli yağıştan zarar gören vatandaşlarımıza gıda, maske, çocuklara giyecek, oyuncak ve bebek bezi, sahur destek paketi ve iftarlarını gerçekleştirebilecekleri sıcak yemek desteği yardımında bulunduk." dedi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum