‘Karataş’ın gelişip kalkınması için çalışacağız’

Adana Valisi Süleyman Elban, ilçe gezilerine Karataş ile devam etti

‘Karataş’ın gelişip kalkınması için çalışacağız’

Adana Valisi Süleyman Elban, ilçe gezilerine Karataş ile devam etti

‘Karataş’ın gelişip kalkınması için çalışacağız’
16 Eylül 2020 - 14:45

Haydar ŞENGÜL

 

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana Valisi Süleyman Elban, Karataş ilçesine giderek, kaymakamlık, belediye, emniyet, jandarma ve sahil güvenlik birimlerini ziyaret etti, ilçenin sorunlarını dinledi.Vali Süleyman Elban, ilçe gezilerine sahil ilçesi Karataş ile devam etti. Vali Elban, Karataş Kaymakamlığı’nda Kaymakam Fatih Ayaz ve kaymakamlık personeli tarafından karşılandı. Kaymakam Ayaz, ilçenin; tarihi, nüfusu, ekonomisi, eğitimi, coğrafi ve kültür durumunun yanı sıra ilçede alınan koronavirüs tedbirleri hakkında Vali Elban’a bilgi verdi. “Adana’nın Akdeniz’e açılan pencerelerinden biri olan Karataş ilçemiz ilimizin gerek tarım gerek balıkçılık gerekse turizm açısından önemli ilçelerinden biri” diyen Vali Elban, “İlçemizin her alanda gelişip kalkınması için bütün kurumlarımızla birlikte var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

İlçede gerçekleştirilen koronavürüsle mücadele çalışmalarına da değinen Vali Elban, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığının kış aylarında gribal enfeksiyonlarla birlikte artış gösterebileceğini, bu nedenle tedbirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu söyleyerek koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları noktasında sık sık uyarılmasını istedi.

Vali Elban daha sonra, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Necip Topuz ile bir süre görüşen Vali Süleyman Elban, ilçenin genel durumu ve belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Elban, Karataş İlçe Jandarma Komutanlığı’na da ziyarette bulundu. İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Can Altundarak ile Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’un da hazır bulunduğu ziyarette ilçe genelinde gerçekleştirilen asayiş çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Elban; “Karataş ilçemizin ve Karataş’ta ikamet eden tüm vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği bizim için çok önemli. Bunu sağlamak amacıyla çalışmalarını tüm gücüyle mesai mefhumu gözetmeksizin gerçekleştiren güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Elban daha sonra Karataş Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Karataş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne de ziyaretlerde bulundu. Görevli personellere çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum