Kariyer günlerinde meslekler tanıtıldı

Adana TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik kariyer günleri meslek tanıtımı çalışmaları çerçevesinde yapılan ATAK 01 Projesi amacına ulaştı

Kariyer günlerinde meslekler tanıtıldı

Adana TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik kariyer günleri meslek tanıtımı çalışmaları çerçevesinde yapılan ATAK 01 Projesi amacına ulaştı

Kariyer günlerinde meslekler tanıtıldı
27 Şubat 2020 - 08:57

HAYDAR ŞENGÜL
 
Adana TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik kariyer günleri meslek tanıtımı çalışmaları çerçevesinde yapılan ATAK 01 Projesi büyük ilgi gördü. Proje kapsamında öğrencilere çeşitli mesleklerin tanıtımı yapıldı.
Programa Manş denizini yüzerek geçen ilk Türk Kadını unvanını elinde tutan Nesrin Olgun Arslan, Av. Maide İncesoysıpkı, İnsan Kaynakları yöneticisi Süphan Aytekin, Makine Mühendisi İbrahim Tokçelik, Kimya Mühendisi Ömer Kaya konuşmacı olarak katıldı.
TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ATAK 01 Projesinde kariyer günleri meslek tanıtımı yapıldı. Okulda eğitim gören  öğrencilerin geleceğe yönelik kararlarında yardımcı olmalarını sağlayan ve gelecekte hayatlarına yön verebilecekleri konuları her bir katılımcının anlatımları ile gerçekleştirildi.
Programda öğrencilere yönelik yaklaşık 3 saate yakın süreyle konuşmacılar öğrencilere yaşadıkları, tecrübelerini ve bilgilerini aktardılar. Tüm katılımcıların öğrencilere karşı verdikleri mesajlar ortaktı.
Programa katılanlar, şu an bulundukları konuma gelirken çocukluk ve öğrencilik hayatlarında  vermiş olduğu mücadeleleri, yaşamış olduğu zorlukları ve halihazırda bulunduğu kariyerlerine etki eden zamanında almış oldukları kararlar hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Başarılı olmanın sırlarının neler olduğu hakkında tecrübelerini paylaşan katılımcılar, başarılı olmak için öğrencilerin fedakarca çalışmalarına ayrıca vurgu yaptılar. Daha sonra  öğrencilere söz vererek karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulundular ve öğrencilerde gelen sorulara cevap verdikten sonra her bir öğrencinin başarılı olmalarını ve hayallerine kavuşmaları yönünde temennilerde bulundular.  Okul yönetimi olarak program sonunda, yoğun iş programına rağmen davetlerini kırmayarak  gelen tüm katılımcılara  çiçek verdi.
Okul yetkilileri, “ATAK 01 Projesi kapsamında, gerçekleştirilen  kariyer günleri ve meslek tanıtımı etkinliğimiz, okulumuz Toki Sarıçam Anadolu lisesinde gerçekleştirildi. Ekinliğimize katılanlar Manş denizini yüzerek geçen ilk Türk Kadını unvanını elinde tutan , Nesrin Olgun Arslan, Av. Maide İncesoysıpkı, İnsan Kaynakları yöneticisi Süphan Aytekin ,Makine Mühendisi İbrahim Tokçelik, Kimya Mühendisi Ömer Kaya ‘ya katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dediler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum